Güncel Bilgi

26 Aralık Çarşamba 2018 Ankara’da Okullar Tatil mi?

26 Aralık Çarşamba 2018 Ankara’da Okullar Tatil mi?

Ankara’da geçtiğimiz günlerde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Vali Vasip Şahin açıklama yapmış, okulları tatil etmişti. Meteoroloji, bu akşam başlayan yağmurun kar yağışına dönüşeceğini ve yarın sabaha kadar devam edeceğini açıkladı. Peki Ankara’da okullar tatil mi? Valilik’ten açıklama yapıldı mı?

Meteorolojinin uyarısının ardından 26 Aralık Çarşamba 2018 Ankara’da okullar tatil mi aramaları özellikle internet üzerinde artmış durumda. Ankara’da bugün öğleden sonra başlayan yoğun kar yağışı, bütün şehri beyaza bürüdü. Peki yarın Ankara’da okullar tatil mi? Valilik henüz resmi bir açıklama yapmış değil ancak yoğun kar yağışı nedeniyle tatil olması bekleniyor. Valilik resmi sitesine şu an yoğunluktan dolayı girilemiyor.

ANKARA’DA OKULLAR TATİL Ankara Valisi Vasip Şahin Twitter Hesabından duyurdu hayırlı olsun..

Meteorolojiden Ankara’lılara Kar Yağışı Uyarısı!

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 25.12.2018 Salı günü Ankara’da yağmur şeklinde başlayacak yağışın akşam saatlerine doğru kar yağışına dönüşeceği ve Çarşamba sabah saatlerine kadar kuvvetli (8-15 cm, yüksekleri 20cm) olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışının ardından Ankara’da hava sıcaklıklarının uzun bir süre gündüzleri dahi sıfır derecenin altında (Minimum/Maksimum Sıcaklıklar : Çarşamba -5/-2, Perşembe -11/-7, Cuma -9/-4, Cumartesi -8/-4 derece) seyretmesi bekleniyor. Kuvvetli kar yağışı ile kuvvetli buzlanma ve don olayının neden olabileceği başta ulaşımda aksamalar, su sayaç ve borularında donma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.