Banka & Finans

Ankara Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Memur ve öğrenci sayısının fazla olduğu Ankara şehrinde emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Şehirde her bütçeye uygun konut bulmak mümkün.

İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olan Ankara, 5 milyonu aşan nüfusuyla dikkat çekiyor. Etrafı Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir şehirleri ile çevrili olan Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. 1923 yılından bu yana Türkiye’nin başkenti olan Ankara, merkezi konumu nedeniyle ön plana çıkıyor. Kolay ulaşım avantajlarının olduğu Ankara’da Çankaya, Keçiören, Yenimahalle, Mamak, Etimesgut, Sincan, Altındağ, Pursaklar, Gölbaşı, Polatlı, Çubuk, Kahramankazan, Beypazarı, Elmadağ, Şereflikoçhisar, Akyurt, Nallıhan, Haymana, Kızılcahamam, Bala, Kalecik, Ayaş, Güdül, Çamlıdere ve Evren olmak üzere toplam 25 ilçe bulunuyor. Şehrin en kalabalık ilçesi Çankaya, en az nüfuslu ilçesi ise Evren.

Ankara’da satılık konut fiyatları artıyor!

Yeni projelerin artış gösterdiği Ankara’da satılık konut fiyatları artıyor. Son yıllarda konut fiyat artışıyla adından söz ettiren Ankara, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların tercih ettiği yerlerden. Peki, Ankara’da son bir yılda satılık konut fiyatları ne kadar arttı? Ankara satılık daire fiyatları ne kadar?   İşte Ankara’da emlak yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Ankara satılık daire fiyatları son bir yılda 0.55 arttı!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Ankara satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.55 arttı. Ankara şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.772 TL oldu. Şehirde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle, amortisman süresi 20 yılı buluyor.

Ankara satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Ankara satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 132 bin 920 TL ile 221 bin 500 TL arasında değişirken, ortalama satış fiyatı 177 bin 266 TL olarak gösteriliyor.

Ankara kiralık daire fiyatları 563 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Ankara kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 563 TL, maksimum 939 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 751 TL olarak belirtiliyor.

Etimesgut konutta kazandırıyor!

Ankara’nın satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip ilçelerinin başında Etimesgut, geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Etimesgut satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.08 artış gösterdi. Etimesgut ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.967 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Etimesgut satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 147 bin 490 TL ile 245 bin 800 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 196 bin 653TL olarak ölçümleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu