Blu TV Nedir

BLU TV, D-smart platformunun dijital yayın uygulamasıdır. D-smart Blu uygulamasının güncellenerek yeniden düzenlendikten sonra izleyicilere sunulan halidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sinema ve televizyon sektöründe de ortaya çıkan yenilikler olmuştur. Özellikle yayın sektörünün kendini televizyonun ağından kurtararak internet üzerinden yayın yapmaya başlaması BLU TV gibi uygulamaların kullanımını arttırmıştır.

Artık yerli ve yabancı dizi veya film izleme imkanı da sunan BLU TV eskiden sadece televizyon yayınları sunmaktaydı. BLU TV abonelerine film, dizi, belgesel, spor, yetişkin ve çocuk içerikleri gibi birbirinden farklı kategorilerde hizmet vermektedir. Her ne kadar D-smart dijital yayın platformunun bir hizmeti olsa da BLU TV hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

BLU TV Nasıl Kullanılır?

BLU TV, diğer dijital platformları gibi kullanıcıların kolay kullanımı için tasarlanmış bir ara yüze sahiptir. Bu ara yüz sayesinde kullanıcılar BLU TV içerisine yeni gelen film veya dizi gibi içeriklerden anında haberdar olabilmektedir.

BLU TV, kullanıcılarına hangi dizide kaçıncı bölümde olduklarını hatırlamak zoruna kalmayacakları bir ara yüz sunar. Kullanıcılar yüzlerce içerik arasından izlemeyi tercih ettikleri içeriklerle kendi izleme listelerini oluştururlar. Herhangi bir içeriğin izleme listesine eklenebilmesi için içeriğin altına tıklanır. Detay kısmına gelinir ve fare ile tıklanır. Akabinde listeye ekle butonuna tıklanır. Böylece içerik izleme listesine alınır.

İzleme listesi kullanıcıların hangi bölümde ve hangi dakikada kaldıklarını takip eder. Aynı zamanda listede bulunan içeriklerden herhangi birine yeni bir bölüm eklendiğinde bunu kullanıcıya bildirir. İzleme listesi menüde üye adına tıklandığı takdirde kullanıcıların karşısına çıkar.

BLU TV; en çok izlenen filmler, en çok izlenen diziler, fantastik, korku, romantik gibi farklı kategoriler ile kullanıcılara her zaman içerik izleme imkanı sunan bir yayın platformudur.

BLU TV Avantajları Nelerdir?

BLU TV tarafından sunulan en büyük ayrıcalıklardan biri yüzlerce içeriği reklamsız ve beklemeden izleyebilme imkanı sağlamasıdır. Temelde kullanıcılar tarafından en çok reklamsız olmasından dolayı tercih edilir.

BLU TV kullanmanın avantajlarından bir başkası ise içerik izlerken donma, kasma gibi sorunları engelleyecek kalitede destekleyiciler kullanıyor olmalarıdır. Böylece kullanıcılar sorun yaşamadan seri olarak istedikleri içeriklere ulaşabilmektedirler.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi izleme listesi ve platformun teması da kullanıcı dostu olması nedeniyle avantaj olarak ele alınmakta. Ayrıca altyazı ve dublaj seçenekleri de birçok izleyici için BLU TV platformunu vazgeçilmez yapıyor.

Ülkemizde BLU TV pek bilinmese de aslında yerli bir platformdur. Netflix gibi yabancı platformlar ile aynı performansı çok daha uygun fiyatlara verebilen BLU TV bir anlamda yerli Netflix olarak da düşünülebilir. Aynı hizmeti veren iki sağlayıcı arasından yerli olanı tercih etmek de bizler için bir avantaj olmakta.

İnternetin olduğu her yerde BLU TV kullanarak içerik izlenebilmekte ve hizmetten faydalanılabilmektedir. BLU TV kullanıcıları içerikleri tablet, mobil cihazlar, bilgisayar veya akıllı televizyonlar üzerinden izleyebilirler. Aynı kullanıcı aktif olduğu sürece izleme listesi tüm cihazlarda tek bir liste olarak görünür ve güncel olarak hizmete sunulur. Böylece kullanıcı hangi bölümü nereden izlediğini düşünmek zorunda kalmaz.

BLU TV’yi tercih eden kullanıcılar önce 1 haftalık bir deneme sürümü kullanırlar. Bu süreçte kaydolmak için kredi kartı bilgileri diğer platformlarda olduğu gibi paylaşılır ancak ilk bir hafta kesinlikle ödeme alınmaz. Daha sonra üyeliğin iptal edilmemesi durumunda karttan 1 haftanın sonunda aylık ödeme düşülür. Böylece kullanıcı tekrar işlem yapmak zorunda kalmadan 1 ay boyunca platformu kullanabilir. 1 ayın sonunda yenileme işleminin manuel olarak kullanıcı tarafından yapılması gerekebilir.

BLU TV ile kullanıcıya sunulan içerikler sürekli güncellenerek yenilenir. Böylece kullanıcılar aynı içeriğe uzun süre ödeme yapmaz. Ayrıca platform üzerinde taahhüt gibi bir sorunsal yoktur. Kullanıcı bırakmak istediği an platformu kullanmaktan cayabilir. Bir sonraki ay ödemesini yapmayarak platforma üyeliğini askıya alabilir, isterse tamamen de silebilir.

BLU TV Sansürleme Hizmetleri

BLU TV kullanıcıların bir kısmının avantaj bir kısmının da dezavantaj olarak gördüğü BLU TV sansürleme politikası platform için kullanıcıları iki ayrı tarafa ayıran bir politika. Genel olarak özgürlükçü bir yaklaşım sergileyen BLU TV içeriklere sansür uygulamamaktadır. Ancak içerik dağıtıcının içeriği sansürlü olarak vermesi durumunda platform üzerinde sansürlü içerikler görebilirsiniz ki bu durum da çok nadir görülmektedir.

BLU TV kullanan yüzlerce kullanıcının birçoğu olumlu geri dönüşler ile platformu kullanmaya devam etmektedir. Genel olarak hizmet politikaları ve uygun fiyatlı aylık aboneliği, taahhüt zorunluluğunun da olmaması gibi nedenler ülkemizde BLU TV platformunun kullanılmasının önünü açan etkenlerden bazıları olarak bilinmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell