Bedelli Askerlik Kredisi 2018

Uzun zamandır gündemde olan bedelli konusu nihayet sonuca ermek üzeredir. Ücret peşin olarak tahsil edileceğinden bunun finansmanı için bir çok kişi kredi çekmek zorunda kalacaktır belki arabasını dahi satacak durumda olanlar var ancak kahiri ekseri bankalardan kredi çekmek suretiyle bu işin finansman boyutunu çözme yoluna gidecektir.

Bu yazımızda bedelli askerlik kredisi nedir nasıl alınır faiz oranları hakkında ve yaklaşık ödeme tutarları hakkında kısaca bilgi verelim.

En yaygın kanaat yaş 25 bedel 15.000 (onbeşbin) olarak çıkması beklenmektedir. Muhtemel kanunun çıkması ile birlikte bankalardan bedelli kredisi kampanyaları da görmüş olacağız. Bu kampanya tabi faiz oranları belirlenirken mevcut faiz oranları tüketici kredileri faiz oranları ekseninde belirlenecektir. Bankaların yasal kredi yelpazesi içinde bedelli askerlik kredisi gibi bir alan bulunmamakla birlikte bu tür ihtiyaçları Bireysel Finansman yani Bireysel İhtiyaç Kredileri kapsamında değerlendirirler.

En Uygun Bedelli Askerlik Kredisi Bulma

Bedelli hususu yasalaşması halinde kredi kullanma ihtiyacınız oluşursa öncelikle sürekli çalıştığını banka ile yada düzenli maaş aldığınız yatırım yada portföyünüzü tuttuğunuz bankadan teklif almanız yararınıza olacaktır mevcut kredi faizinden 0,10 puan daha aşağı kredi alabilirsiniz. Yine bedelli başvurularının büyüklüğü düşünüldüğünde bankaların ciddi bir atak ve kampanya yürüteceğini belirtelim.

Yapmanız gereken biraz soğukkanlı olunu kanun çıkması ile birlikte hemen kredi çekmeye koşmayın 1-4 gün bekleyin ve bankaların rekabetten dolayı faiz indirimi yapacaklarıdır yine daha çok müşteri kazanmak için dosya masrafı, kredi haberleşme maliyetleri alınmayacağı gibi sigorta bedeli konusunda da en dip noktadan faydalanma noktasında ciddi kampanya yapacaklardır.

Şimdi 15.000 TL kredi baz alırsak,

12 Ay vadeli ortalama 1420 TL taksit çıkmakta,

18 ay vadeli ortalama 1005 TL taksit çıkmakta,

24 ay vadeli ortalama 804 TL taksit çıkmakta,

36 ay vadeli 590 TL ve 48 ay taksitle kullanılması halinde 490 TL gibi bir aylık ödeme çıkmaktadır. Tabi uzun zamandır bedelli bekleyen kişinin 10-20 TL gibi farklara bakacağını sanmıyoruz ancak yine size bir kaç öneri veya fikir anlamında yardımcı olmak istedik.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.