Banka & Finans

ING Bank Turuncu Hesap ve Özellikleri

Turuncu Hesap, ING Bank’ın müşterileri sunmuş olduğu, yüksek faiz ve vade beklememe avantajlarını içeren bir birikim hesabı türüdür. Turuncu hesabı kullanan ING Bank müşterileri, %17 Hoş Geldin faiz oranı ile tüm yıl vade sonunu beklemeden, hem paralarını kullanıp, hem de kalan mevduatları üzerinden yüksek faiz oranı kazanabilmektedirler.

Hesap Özellikleri

Turuncu hesabın mevduatlarını vadeli hesapta değerlendirip yüksek faiz kazanmak ve esnek yapıda bir vadeli mevduat kullanmak isteyen müşterilerin oldukça sık tercih ettiği bir birikim hesabıdır. Turuncu Hesabın diğer özellikleri:

  • Turuncu Hesap açtıran ING Bank’lı müşteriler, 1 yıl boyunca güncel Hoş Geldin faizi kazanırlar.
  • Turuncu Hesap kullanan müşteriler, kullandıkları süre boyunca yapacakları EFT veya havaleler için herhangi bir ücret ödemezler. Aynı zamanda kullandıkları Turuncu Hesap için hesap işletim ücreti tahsil edilmez.
  • Müşteriler Turuncu Hesap açtıkları ve kullandıkları esnada, vadelerini beklerken, paraya ihtiyaç duyduklarında Turuncu Hesaplarından para çekse veya elindeki ilave mevduatı da bu hesaba yatırmak isteseler, vadeli mevduatları bozulmaz.
  • Turuncu Hesap, günlük olarak işleteceği faizi, günlük olarak müşterinin hesabına aktarır.
  • Müşteriler yanlıca TL üzerinden değil, aynı zamanda USD / EUR / GBP cinsinden de vadeli mevduat hesabı oluşturabilirler.
  • 12 aylık süre içerisinde, Hoş Geldin Faiz oranı piyasanın değişen koşullarına göre artış veya azalış gösterebilir. Bu şekilde birikimler güncellenerek, piyasa koşullarında değerlenmiş olur.

Faiz Hesaplama ve Maliyet

  10 Bin’e kadar 25 Bin’e kadar 75 Bin’e kadar 150 Bin’e kadar 250 Bin’e kadar 500 Bin’e kadar 750 Bin’e kadar 1 Milyon’a kadar 1 Milyon ve üzeri
ING Turuncu Hesap Avantajlı Faiz Oranı 9% 10% 11.50% 13.5% 13.5% 15% 15% 15% 4%
ING Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı 17% 17% 17% 17% 17% 17% 17% 17% 4%

 

Nasıl Açılır Kapanır Başvuru ve Şartlar

Turuncu hesap kullanmak isteyen müşteriler, başvurularını ING Bank şubeleri üzerinden yapabilmektedirler. Hesap açıldıktan sonra işlemlerini ister dijital ortamda ister şube üzerinden gerçekleştirebilirler.

E-Turuncu Hesap

E-Turuncu Hesabın, Turuncu Hesaptan farkı, tüm bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden yalnızca dijital ortamda yapmayı sevenler için bir kanal ayrımı olmasıdır. Bu hesap tipinde müşteriler 1 yıl boyunca güncel hoş geldin faizi kazanırlar ve para çektiğinde ya da yatırdığında vadeleri bozulmaz.

E-Turuncu Hesap Hoş Geldin süresi 12 aydır ve bu avantaj daha evvel e-Turuncu Hesap açtırmamış kişiler için geçerlidir. Hesap açmak için alt limit bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu