Yapı Kredi Bankası Esnek Vadeli Hesap

Esnek Vadeli Mevduat, Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu, vadesi bozulmayan bir para biriktirme ve faiz kazanmaya yardımcı olan vadeli bir hesap türüdür. Birikimlerini hem uzun, hem de kısa vadeli değerlendirip, üzerine faiz kazanarak gelirlerini artırmak isteyen müşterilere yönelik olan bu uygulama, eski vadeli mevduatların bozulamaz sistemini tersine çeviriyor.

Hesap Özellikleri

  • Esnek Vadeli Mevduat kullanan müşteriler, mevduatlarını vadeli mevduatta daha değerli hale getirirken, aynı zamanda vade sonunu beklemek zorunda da kalmıyorlar.
  • Vadesi gelmemiş bile olsa, vadeli mevduatlarının bir kısmını nakit olarak çekebilme avantajı sunan Esnek Vadeli Mevduat, kalan mevduat tutarına da ayrıca faiz işletmeye devam ettiği için, vadeli mevduat kullanan müşteriler için oldukça cazip.
  • Esnek Vadeli Mevduat 32 gün vade süresinden itibaren TL / EUR / USD cinsinden mevduatlar için geçerli olan bir üründür.
  • Esnek Vadeli Mevduat açma limiti en az 1.000 TL / EUR / USD ‘ dir.
  • Esnek Vadeli Mevduat hesabında vadeyi bozma süresi, vade başlangıcından itibaren en az 10. gün olabilir. Bu süre sonunda müşteriler, mevduatlarının toplam tutarlarının ancak %50’si kadarını çekebilirler. Bu çekilen tutar için hesapta herhangi bir faiz işlemesi söz konusu olmayacaktır.

Faiz Hesaplama ve Maliyet

Aşağıdaki tabloda, TL cinsinden 1.000 , 5.000 ve 10.000 TL üzerinden 3 ayrı rakamı, Esnek Vadeli Mevduat hesaplarında işleme sokan müşterilerin, 30 günlüklük bir vade sonunda kazanacakları faiz tutarı, faiz oranı ve vade sonunda elde edecekleri net faiz + anapara tutarları yer almaktadır.

Tüm bu rakamların için müşterilerin elde edeceği faiz oranı %5,1 olacaktır.

Tutar  Vade / Gün Faiz Oranı Faiz Tutarı Vade Sonunda Net Dönüş Tutarı
1.000 TL 30 5,10% 3,56 TL 1.003,56 TL
5.000 TL 30 5,10% 17,82 TL 5.017,82 TL
10.000 TL 30 5,10% 35,63 TL 10.035,63 TL

 

Nasıl Açılır Kapanır Başvuru ve Şartlar

Esnek Vadeli Mevduat’a başvurmak isteyen Yapı Kredi müşterileri İnternet Bankacılığından (Mobil Şube) giriş yaptıktan sonra; Yatırımlar à Vadeli Mevduatlar à Vadeli Mevduat Açılışı sıralamasını takip eden müşteriler, Esnek Vadeli Mevduatlarını bu şekilde kolayca oluşturabilmektedirler.

Bunun dışına müşteriler Yapı Kredi şubelerinden, 444 0 444 nolu Müşteri İletişim Merkezi’nden de Esnek Vadeli Mevduat başvurularını yapabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell