Banka & Finans

7 Şubat 2020 Cuma İstanbul’da Okullar Tatil mi?

7 şubat 2020 cuma günü İstanbul‘ da okullar tatil olacak mı? Ne Kadar kar yağışı bekleniyor, Valilik Açıkladı mı? Okullar Kar Tatili mi? İstanbul valisi Açıklaması ve İstanbul’a kar tatili haberleri hakkında işte ayrıntılar.

İstanbul’da Kar ve Fırtına Bekleniyor

İstanbul’da 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden alınan son değerlendirmelere göre;

Bugün yağmur şeklinde devam eden yağışların akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmura dönüşmesi beklenmektedir. Cuma günü havanın genellikle parçalı ve çok bulutlu,  akşam saatlerinden itibaren kar yağışının başlayacağı, Cumartesi günü öğle saatlerine kadar kar yağışının devam edeceği tahmin edilmektedir.

Rüzgârın, İstanbul’da Kuzey ve Kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/sa) esmesi bekleniyor. Rüzgârın Cuma gününden itibaren hızını hafifleterek kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklenmektedir.

Hafta sonu gece sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi beklendiğinden il genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin edilmektedir.

Cuma akşam saatlerinde başlayıp Cumartesi öğle saatlerine kadar devam edecek kar yağışının, Avrupa yakası ve güney kıyıları 1 ila 3 cm, Anadolu yakasının iç ve kuzey kesimlerinde 3 ila 5 cm örtü bırakması beklenmektedir.

Meteo Uyarı Kodu: YEŞİL (Uyarı yapılmasını gerektiren meteorolojik hadise tahmin edilmemektedir.) Kamuoyunun dikkatine saygıyla sunulur. 06.02.2020 Saat 16.30 şeklinde meteoroloji tarafından açıklama yapılmıştır.

Okulların tatil olmasına yönelik bir açıklama veya bir planlama şimdilik bulunmamaktadır. Valilik tarafından herhangi bir açıklama olması halinde haber güncellenecek olup, Valiliğin resmi hesaplarından da takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu