Başkasının Papara Hesabına Para Yatırma

Papara, dijital bankacılık sisteminin önemli parçalarından birisidir. Paypal uygulamasının yerli versiyonu olarak tanımlamaların da yapıldığı Papara, her geçen gün kullanıcı sayısını hızla arttırmaktadır. Kullanıcı sayısı arttıkça, Papara ile ilgili soruların sayısı da artmaktadır. Çünkü Papara, klasik bir banka olmayıp, çok daha farklı bir sisteme sahiptir. Bu da bazı işlemlerin bankacılık işlemleri gibi değil, daha farklı şekilde yapılmasına neden olur. Farklı olan işlemlerden birisi de başkasının Papara hesabına para yatırma işlemidir. Bu yazımızda, bahsedilen işlemin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatacağız.

Başkasının Papara Hesabına Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi farklı bir kişinin banka hesabına para yatırmak için çok farklı seçenekler vardır. Bazen ATM’ler üzerinden, bazen internet bankacılığıyla, bazen de diğer yollarla banka hesaplarına para gönderilebilir. Papara hesaplarına da bu yollar ile para göndermek mümkündür. Fakat bu işlemlerin yapılabilmesi için kişilerin kendi Papara hesaplarına, kendi banka hesaplarından para göndermesi gerekir. Dolayısıyla da burada bahsedilen yöntemleri kullanarak başkasının Papara hesabına para göndermek mümkün değildir.

Papara hesabına para gönderildiğinde, sistem tarafından Papara hesabının sahibi ile gönderen banka hesabının sahibinin eşleştirilmesi yapılmaktadır. Eğer bu eşleşme yapılmazsa, gönderilen para banka hesabına tekrar iade edilir. Bundan dolayı burada bahsedilen hususa dikkat edilmesi gerekir. Aksi durumda farklı mağduriyetlerin oluşması söz konusudur.

Başka birisinin Papara hesabına para göndermenin tek yolu, Papara hesapları arasında para transferinin yapılmasıdır. Bu işlem ise uygulama içinden aşağıdaki adımları izleyerek yapılabilir:

 • Para gönder bölümüne giriş yapılır.
 • Buradan Papara numarasına seçeneği seçilir.
 • Açılan ekrana ilgili numara ve gönderilecek tutar yazılır.
 • İşlem onaylanır.

Yukarıdaki adımlar izlenerek, tamamen ücretsiz olarak başkasının Papara hesabına para yatırma işlemi yapılmış olur.

Yorumlar

 1. Rabia karakuş avatarı Rabia karakuş dedi ki:

  başka bir kart benim papara kartına para gönderebilir mi gönderilse de o kişi de de mi papara olması lazım yoksa sadece kayıt mı?

  1. admin avatarı admin dedi ki:

   gönderici kişinin papara kartı olmasına gerek yoktur size kartı olmasa bile hesabı var ise para gönderebilir. yani kayıt yeterlidir.

 2. Ali avatarı Ali dedi ki:

  Arkadaşım iş bankasi hesabından papara hesabima para yolladı para iş bankasindan çekildi fakat benim papara hesabima ulasmadi tekrar iş bankasına yatar mı

 3. Emir avatarı Emir dedi ki:

  Mesela.bende ziraat var arkadaşımda ise papara var. Ziraattan paparaya nasıl gönderiliyor

  1. Yavuz avatarı Yavuz dedi ki:

   Kendi adınıza papara hesabı açarak , arkadaşınızın papara hesabına sorunsuz bir şekilde para aktarımı sağlayabilirsiniz.