Ailem İle Kalıyorum Baba Evine İcra Gelir Mi?

Bankalar tarafından sağlanan kredi ve kredi kartı gibi ürünler, insanların maddi anlamdaki ihtiyaçlarını etkili bir şekilde giderir. Fakat bunların düzenli olarak ödenmesi de çok önemlidir. Aksi durumda, haciz ve icra gibi bir takım olumsuzluklarla karşılaşılması söz konusudur. Bu yazımızda ailem ile kalıyorum baba evine icra gelir mi, bekarım babamın evine haciz gelir mi türünden sorulara cevap vereceğiz.

Bekarım Babamın Evine Haciz Gelir Mi?

Bankalar, borçlarını tahsil etmek için farklı araçları kullanılır. Bu araçlar arasında haciz de vardır ve müşteriler için son derece korkutucudur. Evde bulunan eşyaların alınarak götürülmesi ve daha sonra satılması işlemine verilen genel isimdir haciz. Bankalar, borçlarını ödemeyen kişilerin ikamet ettikleri evlere haciz gönderir. Dolayısıyla da bekar ve babanızın evinde ikamet ediyor olsanız bile hacizden kurtulmanız söz konusu değildir. Bankalar, borçlarını tahsil etmek için tüm şartları zorlar ve tabiri caizse insanların gözlerinin yaşlarına dahi bakmaz. Bundan dolayı bekar veya evli olmanız değil, nerede ikamet ettiğiniz önemlidir. Bankalar, ikamet adresine icra gönderirler.

Ev Eşyalarının Tamamı Mı Haczedilir?

Babanızla birlikte yaşıyorsunuz ve ödeyemediğiniz krediden dolayı icrayla karşı karşıya kaldınız. Bu noktada hangi eşyaları götürecekleri, sizin için önemli bir soru işaretidir. İlgili yasa gereği, temel yaşam malzemelerinin haczedilmesi yasaktır. Bundan dolayı genel olarak evden birden fazla bulunan eşyaların götürülmesi söz konusudur. Bunun haricinde takı ve para gibi değerli varlıklar da icra memurları tarafından götürülür.

Böylesine bir olumsuzluk yaşamamak için kredi borcunun yeniden yapılandırılması yoluna gitmeniz son derece mantıklı olacaktır. Fakat bunu da ödemezseniz, bu defa hapis cezası ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olur ki, bu durum çok daha ağırdır. Bundan dolayı yapılandırma yaparken, mevcut durumunuzu dikkate alın ve buna göre hareket edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.