Nasıl Yapılır?

Ayağı Vuran Ayakkabı Nasıl Açılır?

Ayakkabı mağazasına gittiniz ve çok sevdiğiniz bir ayakkabıyı aldınız. Fakat ayakkabıyı ilk giydiğinizde ayağınızın arkasında ve yanlarından ayakkabınızın vurduğunu ve ayağınızda acılar oluştuğunu gördünüz işte tam bu konu vuran ayakkabıyı nasıl açacağımızı anlatacağız size bu yazımızı okuduktan sonra yeni aldığınız ayakkabı artık ayağınızı vurmayacak ve istediğiniz gibi aklınızda soru işareti kalmadan ayakkabıyı giyebileceksiniz.

Vuran Ayakkabı

Ayağımıza dar gelen ve vuran ayakkabı buz yönetim ile hatta etil alkol ile genişletip rahat bir şekilde giyebileceğimizi biliyor muydunuz? Nasıl ayakkabılarımızı genişleteceğimizi yazımızda anlatacağız.

Buz Yönetimi İle Ayakkabı Açma

Bu anlatacağım yöntem biraz saçma gelebilir size fakat gerçekten çok faydası olacağını göreceksin ve bundan sonra ayakkabılarınızın vurmasıyla herhangi bir sorununuz kalmayacak. İlk olarak yapmamız gereken kilitli orta boy buzdolabı poşetinin içerisine yarısından biraz fazla olacak şekilde  su dolduruyoruz. Su doldurduğumuz poşetin ağzını kilit yardımıyla kilitliyoruz. Poşetin ağzı açık kalırsa bu seferde ayakkabıların içerisi su dolacaktır. Kilitlediğimiz poşeti ayakkabının burnuna doğru fazla zorlamadan sokuyoruz.

Kilitli poşetin ağzının yukarıya gelmesine dikkat ediyoruz. Poşeti koyduğumuz ayakkabıyı tekrardan bir market poşetinin içerisine koyarak derin dondurucuya yada buzdolabımızın buzluk kısmına koyuyoruz. Buzlukta ayakkabının içerisinde bulunan suyun donmasıyla ayakkabıya bir güç uygulayacaktır ve ayakkabılarınızın bir beden büyüyecektir. Başta da belirttiğim gibi saçma gelebilir bu yöntem ama deneyin ve sonucun görün.

Etil Alkol ile Ayakkabı Nasıl Açılır?

Evet yanlış okumadınız etil alkol ile de ayağımızı vuran ayakkabıları genişletebiliriz. Dikkat bu işlemi yaparken biraz dikkat etmeliyiz çünkü etil alkol yanıcı olduğu için ateşin olduğu yerlerde bu işlemi uygulamamalıyız. Yapmamız gerekenler ilk olarak etil alkol ve bir adet sünger alıyoruz. (etil alkol eczanelerde bulunuyor) Aldığımız etil alkolü ayakkabımıza uygulamadan önce elimize eldiven giyiyoruz. Süngeri etil alkole bir kere batırıyoruz ve ayakkabımız ayağımızın hangi bölgesini vuruyorsa ayakkabıda yerini buluyoruz ve oraların iç kısmına sünger ile etil alkolü sürüyoruz. Bir saat kadar sürdüğümüz alkolün etki etmesini bekliyoruz ve ayakkabılarımızın genişlediğine şahit oluyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu