Nasıl Yapılır?

İnternet Sitesi Neden Ve Nasıl Açılır?

İnternet sitesi açmak günümüzde en popüler hobiler arasında yerini almaktadır. Genellikle web sitesi açmak hevesle başlayıp hüsranla bitmektedir. Bir çok forum sitesinde gördüğümüz insanların Google AdSense (internet sitesi olanların para kazandığı reklam aracısı) vasıtasıyla para kazandığını görmekteyiz fakat web sitesi açarak para kazanmak ile ilgili yazılan yazıyı okumak kadar kolay değildir. Para kazanabilmek için büyük bir çaba ve sabırlı olmalısınız, sabırlı olamayacaksanız internet sitesini para kazanmak için değil diğer insanlar gibi hobi olarak açmalısınız.

Web Sitesi Açma

 İnternet sitesi açmaya karar veren kişiler öncelikle web hosting sitesinden bir domain (alan adı) ve hosting satın almalıdır. Bu ikisini satın aldıktan sonra internet sitenizde ne yayınlayacaksanız ona uygun ücretsiz script veya wordpress teması bulmalısınız yada satın almalısınız. Web sitesini kurdunuz, script yada temanızı seçtiniz şimdi içeriklerini girerek arama motorlarından sitemize ziyaretçi gelmesini bekleyeceğiz.

Domain (alan adı) ve Hosting Alma

Seçtiğiniz domain ve hosting firması internet speed açısından çok da çok önemlidir Bu yüzden seçilen firma özenle seçilmelidir. Domain alabilmek için arama motoruna “domain satın al” yazdığınızda karşımıza bir çok firma çıkmaktadır. Size uygun olanları seçerek sayfaya giriniz ve domain isminiz belirleyerek satın almalısınız. En çok kullanılan alan adı uzantıları “.com, .net, .org ” olarak bilinmektedir ve Google tarafından da en çok sevilen uzantılardır. Domain’i aldınız ve sıra geldi hosting’i almanıza, hostingide domain aldığınız firmadan alabilirsiniz. Genellikle hosting fiyatları en az 50₺ olmaktadır. Domain ve Hostingi güvenilir firmalardan almaya özen gösteriniz.

İnternet Sitesi Neden Açılır?

Yukarıda bahsettiğim gibi genellikle heves ile para kazanma arzusuyla açılmaktadır fakat sabır gösterilemediği için sonu hüsranla bitip internet siteleri kapatılmaktadır. Öncelikle internet sitesini neden açtığımızı kendimize sormalıyız ve cevaplamalıyız.

  • İnternet sitesini hangi amaç ile açtım?
  • Benzer internet sitelerinden farkım ne olacak?
  • Ziyaretçi çekebilmek için düzenli çalışacak mıyım?
  • İçerikleri ne olacak hangi alanda içerik gireceğim?
  • İnternet sitemi reklam yapacak mıyım?
  • Reklam için gerekli bütçem var mı?
  • Gelir elde edene kadar(birkaç yıl) sabırla bekleyebilecek miyim?

Yukarıdaki soruların cevaplarını kendinize verebiliyorsanız ve başarılı olacağınıza inanıyorsanız hemen bir internet sitesi açmalısınız.

Yine kurumsal site yada ücretli destek için bizimle iletişime geçebilir siniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. güzel makalenizi sıkılmadan okudum teşekkürler. Yeni başlayan arkadaşlarımıza çok ciddi faydalı olacaktır. domain hosting ile işlerin bitmediğini biraz daha anlatırsanız daha faydalı olacaktır hocam..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu