Ruj Nasıl Sürülür? Ruj Sürerken Yapılan 5 Hata

Ruj sürmek sanıldığından çok daha ayrıntılı bir işlemdir. Ruj sürerken yapılan 5 hata hakkında merak edilenler yazımızda. Peki siz bu hataları yapıyor musunuz?

Bütün hanımların makyaj çantası içerisinde bulunan ve makyajı tamamlayan bir malzemedir ruj. Ruj sayesinde dudaklar daha canlı ve dolgun görülmektedir. Ten rengi tonları, şeftali pembesi tonları ve cesaret isteyen kırmızılar olarak sonsuz renk tonuna sahip rujlar bulunmaktadır. Peki ruj nasıl sürülür? Ruj sürmelerin tüyoları sayesinde daha doğal ve daha dolgun bir görüntü elde etmek mümkün. Ruj sürerken yapılan hatalar dudak çevresindeki görüntüyü bozmakta ve rujun kolayca çıkmasına neden olmaktadır. Daha dolgun, canlı ve kalıcı ruj sürmek için bazı tüyolarımızı sizler ile paylaşacağız. İşte ruj sürerken yapmanız gerekenler

1-     Doğrudan Ruj Sürmeyin

Dudaklarınıza bakım yapabilmeniz için artık pek çok farklı bakım malzemesi popüler oldu. Dudak balmları, nemlendirici dudak kremleri, dudak peelingleri veya dudak maskeleri. Gün içerisinde ve özellikle de ruj sürmeden önce dudaklarınıza Dudak nemlendirici kullanmak hem dudaklarınıza bakım uygular, dudak derilerinizi yeniler ve hem de çatlakları doldurur. Çatlak dudak için bu tür yöntemleri kullandığınız takdirde ruj uygulandığı zaman daha pürüzsüz bir görüntü elde edeceksiniz. Mat rujlar kalıcı oldukları yüzünden dudaklarınızın üstünü tamamen kapatır ve bu da çatlamalarına neden olmaktadır. Çok sık ruj kullanan biriyseniz eğer doğal yağlar ve dudak bakım ürünlerini kullanarak çatlamaların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca rujunuzu uyguladıktan sonra dudaklarınızın üzerine şeffaf parlatıcılar uygulayarak oldukça taze ve dolgun dudaklara ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir! Cilt Rengi Nasıl Açılır?

2-     Dudakları Ölü Derilerden Arındırın

Son zamanlarda en çok popüler olan bakım ürünlerinden bir tanesi de dudak peelingi. Özel fırçaları sayesinde dudaklara uygulanıyor ve ölü derilerden, çatlaklardan arınıp pamuk gibi dudaklar elde edebiliyorsunuz. İnternet üzerinden pek çok aromalı halini bulmak mevcut iken aynı zamanda da evde kendiniz de kolayca dudak peelingi yapabilirsiniz. Bal ve şekeri karıştırarak elde ettiğiniz karışımı dudaklarınıza haftada 1 veya 2 kere uyguladığınız takdirde sonuçları fark edeceksiniz. Dudaklarınıza küçük bir miktar sürüp birkaç dakika boyunca masaj uygulayın. Küçük tanecikleri hem kan dolaşımını hızlandıracak hem de ölü deriyi atmanıza yardımcı olacak. Yumuşacık dudaklarınızın üzerine nemlendirici sürüp kırmızı rujunuzu gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz.

3-     Dudak Kalemi Kullanırken Renklere Dikkat Edin

Dolgun dudak görünümüne sahip olmak için küçük bir hiledir dudak kalemleri. Dudak çevrenize göre ruj sürmeden önce dudaklarınıza uygulamanız gerekmektedir. Dudak çizgilerinizin fazla dışına çıkmadan hatlar üzerinden geçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz ruj ve dudak kalemleri arasında ton farkı olursa görüntü keskinleşebilir veya yumuşatabilir. Aynı renkleri kullanmanız en güzel dudak görüntüsünü elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca dudak kalemleri rujunuzun dağılmasını önleyecektir. Dudak sınırlarınızı ön plana koyacak ve dudaklarınız oldukça şekilli görünecektir. Dudak renginize en uygun olan kalem ve ruj tavsiye ediniz.

İlginizi Çekebilir! Cilt Lekeleri İçin Evde Çözüm Yolları

4-     Ruj Sürerken Dudaklarınızın Ortasından Başlayın

Dudaklarınıza uygulayacağınız ruj ve kalemi orta hatlarınızdan geçerek başlamalısınız. Böylece dudaklarınızın çevresini ön plana koyacak ve oldukça doğal bir görüntü elde edeceksiniz.

5-     Ten Renginiz ile Uyumlu Ruj Renkleri Tercih Edin

Günlük kullanımınız sırasında doğru renk seçimleri her zaman dış görünüş için önemli olmuştur. Örneğin pazara giderken kırmızı bir elbise giymediğimiz gibi günlük makyajımız da ne kadar sade ve uyumlu olursa o kadar güzel ve doğal görünmenizi sağlar. Dudak yüz yüze iletişimimiz sırasında en dikkat çeken bölgelerden bir tanesi olmaktadır. Bu yüzden de ten rengimize en uygun rengi seçmeliyiz. Günümüzde kadınlar tarafından gündelik olarak en çok kullanılan renkler ten rengi ve pembe tonları olmaktadır. Bu tür renkler doğal ve sevimli görünmenizi sağlamaktadır. Yumuşak ve açık renkler oldukları için hemen hemen her ten rengine uyum sağlar. Ancak özel günlerinizde ister mavi ister kırmızı ister siyah renklerini seçin ortamdaki en şık kadının siz olacağınızdan eminiz 🙂

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell