Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Ruj Nasıl Sürülür? Ruj Sürerken Yapılan 5 Hata

Ruj Nasıl Sürülür? Ruj Sürerken Yapılan 5 Hata

Ruj sürmek birçok kadın için vazgeçilmez makyaj parçalarından biri. Ancak hatalı ruj sürme taktikleri dudakların istenen görüntüyü yakalamalarının önündeki en büyük engellerden de biri olmakta. Ruj sürerken doğru teknikleri kullanmak, dudak bakımı yapmak gibi faktörler rujun dudakta çok daha uzun süreli ve kalıcı olmasını sağlar. Peki ruj nasıl sürülür? Ruj sürerken yapılan hatalar nelerdir? Ruj sürerken yapılan hataları okuduğunuzda bunlardan birini kendinizin de yaptığınızı düşünebilirsiniz. Ruj sürerken yapılan hatalar hakkında daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin.

1-     Doğrudan Ruj Sürmeyin

Dudaklara ruj sürerken yapılan en büyük hatalardan biri de doğrudan ruj sürmektir. Ruj sürmeden önce mutlaka dudaklarınızı nemlendirmelisiniz. Dudaklar gün içerisinde kurur ve çatlar. Dudaklarınızı çatlamaktan ve ruj kalıntılarının vereceği hasardan korumak için mutlaka dudak nemlendiricisi kullanılmalıdır. Dudak nemlendirici kullanmak, ruj sürmeden önce çok büyük faydalar sağlar. Dudaklarınızın çok daha nemli, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Üstelik mat rujda ortada çıkan çatlak dudak görüntüsünü de önlemenin püf noktalarından biridir. Çok daha sağlıklı ve güzel görünen dudaklar için her ruj sürme işleminden önce mutlaka dudaklarınızı nemlendirin. Dudaklarınızı korumak için yapabileceğiniz başka bir uygulama daha var! Dudak peelingi…

İlginizi Çekebilir! Cilt Rengi Nasıl Açılır?

2-     Dudakları Ölü Derilerden Arındırın

Dudak peelingi çoğu zaman dudakların çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaları için kullanılan yöntemlerden biridir. Dudak peelingi ile ölü derilerden kurtularak dudaklarınızı sağlıklı bir görünüme ulaştırabilir ve aynı zamanda dudak peelinginin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Dudak peelingi yapmak için mutlaka dışarıdan peeling ürünleri almış olmanız gerekmez. Aynı zamanda dudak peelingi şeker, bal gibi malzemeler ile evde kendiniz de yapabilirsiniz. Önemli olan dudaklarınızın nemini kazanması ve ölü derilerden arınmasıdır. Halihazırda ülkemizde dudak peelingi ürünleri de henüz yeteri kadar satışa sunulmamaktadır. Evde kendiniz de dudak peelingi ürünleri yapabilirsiniz. Taze olarak yapmanızda fayda var. Dudak peelinginin haftada 2 kereden fazla yapılmaması önerilmektedir.

3-     Dudak Kalemi Kullanırken Renklere Dikkat Edin

Dudak kalemi kullanmak, ruj sürerken yapılan basit makyaj hilelerinden biridir. Dudak kalemi ile dudaklarınızın çok daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte doğru dudak kalemi kullanımı bu görüntüyü sağlamak için şart. Dudak kaleminin uygulayacağınız rujdan 1 ya da 2 ton renk farkı olmasına dikkat edin. Böylece dudaklarınız daha dolgun, büyük ve en önemlisi doğal görünebilir.

Dudak kalemini ruju sürmeden önce sürerseniz ruj ile çok daha kolay entegre olduğunu görebilirsiniz. Doğal görünüm için kullanılan hilelerden biri de dudak kalemini önce sürmekte yatıyor.

İlginizi Çekebilir! Cilt Lekeleri İçin Evde Çözüm Yolları

4-     Ruj Sürerken Dudaklarınızın Ortasından Başlayın

Ruj sürmeden önce dudaklarınızın ortasından başlayarak sürmeye özen gösterin. Böylece ruj daha doğal bir görünüme sahip olabilir. Ayrıca iç hatlardan dış hatlara doğru bir yöneliş ile sürerseniz de çok daha etkili olduğunu görebilirsiniz.

5-     Ten Renginiz ile Uyumlu Ruj Renkleri Tercih Edin

Birçok kişi ten rengi ile uyumuna bakmaksınız ruj kullanır. Aslında ruj kullanırken yapılan en büyük hatalardan biri de budur. Ten renginiz ile uyumlu olduğunu düşündüğünüz ruj renklerini tercih ederseniz daha doğal ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bilirsiniz dudaklar her zaman ilk dikkat çeken bölgelerden biri olmuştur. Ten renginiz ile uyumlu ruj renkleri kullanmanız aynı zamanda makyajınızın daha normal görünmesini sağlayacaktır. Partiye ya da maskeli baloya gidiyorsanız orası başka. Fosforlu rujlar bile kullanabilirsiniz. Ancak günlük kullanımda cilt renginiz ile ruj uyumu büyük önem taşıyan konular arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz