Çelik Kasa Nasıl Açılır?

Günümüzde hırsızlık olaylarının artması ile kişiler kendince tedbirler almaktadırlar. Bazı insanlar paralarını, ziynet eşyalarını veya kendince değerli eşyalarını saklamak için çok uğraşırlar. Bu saklama da genel olarak ev ya da ofise olmaktadır. Saklama bazen işe yaramaz olduğu görülmekte olup, bunun için çelik kasaya insanlar yönelmiştir.

Çelik kasa bizim saklama yönteminden daha mı güvenilirdir. Bu konu biraz tartışmaya açıktır. Çünkü çelik kasalar maalesef söylenilen kadar korunaklı değildir. Korunaklı olsa zaten çelik kasanın şifresini unuttuğumuzda ya da anahtarını kaybettiğimizde çilingire ihtiyaç duymazdık. Ama birçok yönteme göre çelik kasa daha güvenliklidir. En azından yerinden kaldırılması, şifresinin kırılması ve anahtarsız açılması biraz zordur. Maalesef evimizde ya da ofisimizde çelik kasa bulundurduğumuzda hırsızları buraya direk çekmiş olacağız. Çelik kasa yerine banka şubelerini kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.

Evinizde ya da ofisinizde az miktarda değerli eşya bırakırsanız bu sizin için iyi olacaktır. Yazımın devamında çelik kasayı nasıl açabileceğimizi anlatacağım. Bu yöntem hırsızlara yol gösterilmiş olsa da çoğu insan faydasını görecektir. Bu anlatacağım yöntemi kullanmak çelik kasanıza zarar verebilir, bu zararı en aza indirgemek için çilingir çağırıp, kasanızı açtırmanızda fayda vardır. Ama derseniz ki ben sizin anlattığınız yöntemle kasamı açacağım kolay gelsin şimdiden.

Sert Bir Cisimle Vurarak Şifresi Unutulmuş Çelik Kasa Nasıl Açılır?

Şifreli çelik kasalar genelde önce şifreyi gireriz sonrasında düğmeyi çevirerek emniyet kilidini açarız ve çelik kasamızı açmış oluruz. Ancak ya şifresini unuttuysak ne yapacağız? Çelik kasanın şifresini unuttuysanız ilk olarak çelik kasa nerdeyse sert ve boş bir zemine altı üste gelecek şekilde koyunuz. Sert bir cisimle kasanın şifreli bölüme bakan alt tarafına doğru vurunuz. 5 ya da 10 kere vurduğunuzda emniyet kilidi otomatikman kendini atacaktır ve kasanız açılmış olacaktır.

Sert bir cisimle vurdunuz işe yaramadıysa çelik kasayı kaldırıyoruz ve kasanın altını sert zemine vurmaya başlıyoruz. Bu işlemleri uygularken çelik kasanız zarar görebilir, bunu düşünerek hareket ederseniz sizin için iyi olacaktır. Kasayı sert zemine vurduğumuzda aynı şekilde kasanın emniyet pimi otomatikmen atacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.