Nasıl Yapılır?

Kalça Yağları Nasıl Erir

Kadınların anatomik yapıları ve ergenlik gelişimleri dolayısıyla kalça bölgelerinde yağlanma olması oldukça normaldir. Pek çok kişi kalça ve basenlerinde oluşan yağlardan rahatsız olmaktadır. Kalça yağları için ameliyat tercih eden kişiler vardır ancak doğal yöntemler ve hareket ile kalça küçültmek en sağlıklısı olacaktır. O halde Kalça yağları nasıl erir? Aslında cevap basittir. Hayatınızda yapacağınız değişiklikler ve edineceğiniz iyi alışkanlıklar ile kalça ve basen yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

  1. Kalça eritmek için en önemli faktör diyetimizi kontrol altına almaktır. Günlük aldığımız kalori miktarını azaltmamızın önemi büyüktür. Kalori açıkları yaratarak ve aldığımız yağ miktarını azaltarak kalçada biriken yağ oranını zaman içerisinde azaltmamız mümkündür.
  2. Hareket etmeyi ve günlük egzersizlerinizi arttırın. Sadece kalçanızı değil bütün kaslarınızı çalıştıracak hareketler ile yağ yakımını hızlandırın.
  3. Sıvılardan aldığınız kalorileri sınırlandırın. Şekerli kahveler ve gazlı içecekleri tüketimini büyük ölçüde azaltmanız gerekmektedir. Şekerli ve bol kalorili kahveler yerine filtre kahvesi ve Türk kahvesi tercih edin. Çekirdek kahve kalçada selülit problemini desteklediği için tüketmemeye özen gösterin.
  4. Vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarını karşılamanız oldukça önemli.

Kalça Yağlarını Eritme Hareketleri

Kardiyo hareketlerinin yağ yakmada etkisi oldukça büyüktür. Yürüyüş, koşu veya bisiklet gibi günlük aktiviteler ile yağ yakmayı hızlandırabilirsiniz. Kalça yağlarınızı yakma odaklı egzersizler ile kalçalarınızı şekillendirerek yağ yakmayı hızlandırmak mümkün. Kalça kaslarınız için çalışma egzersizlerinizde sizlere birtakım önerilerimiz olacak. Kalça yağlarını eritme hareketleri olarak en etkili yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Squat hareketi kalça ve bacak kaslarını çalıştırmada oldukça etkilidir. Farklı squat teknikleri ile kalça kaslarının yanı sıra iç veya dış bacaklarınızı da çalıştırabilirsiniz.
  2. Köprü egzersizi ile kalçanızı ve arka bacaklarınızı çalıştırın.
  3. Yere yan bir şekilde uzanarak bacaklarınızı bükmeyecek şekilde tek bacağı havaya kaldırıp indirerek kalça kaldırma egzersizini yapın. Yapacağınız tüm hareketler her iki tarafınız ile eş sayıda olmalı bu yüzden de hareketlerinizi sayarak yapmanız gerekir.
  4. Çapraz mekik hareketi yapın.
  5. Bird dog hareketini uygulayın. Bu hareket kalçalarınızı çalıştırmada oldukça etkilidir.
  6. Düz bir yere sırt üstü uzanarak bacaklarınızı karnınıza doğru çekin ve kalçanızın hafif yukarı doğru kalkmasını sağlayın.

Düzenli beslenme ve spor yardımı ile hayatınızdaki sağlıksız alışkanlıkları değiştirerek vücudunuzdaki yağ problemini çözmekle kalmayacak, kendinize daha sağlıklı bir yaşam sunmuş olacaksınız çünkü siz buna değersiniz.

Sağlıkla ilgili bir diğer makalemiz Göz sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız? okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu