Nasıl Yapılır?

Euro Hesabı Nasıl Açılır?

Günümüzde insanlar paralarını değerlendirmek için banka hesabı oluşturmaktadır. Bazı insanlar ise banka hesabını sadece para yatırma, çekme veya maaş hesabı olarak kullanmaktadır. Fakat paranın değerini arttırmak için döviz hesabı ya da altın hesabı açmak gerekmektedir. Döviz hesaplarının başında da insanların en çok tercih ettiği Euro hesabıdır. Euro hesabı açmak insanlara zor gelse de alında açılma işlemi 10 -15 dakika arası sürmektedir. Açılma işlemini yapmak için banka şubelerini ya da internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. Euro hesabını en kısa şekilde açmak için hesabınızın bulunan bankaları tercih etmeniz gerekmektedir.

Başka bankalardan Euro hesabı açacaksanız bu işlemin süresi 30 dakikayı bulmaktadır. Euro hesaplarında genelde hesap işlem ücreti alınmaktadır. Şuan için benim bildiğim sadece Enpara Euro hesabı açtığınızda hesap işlem ücreti almamaktadır. Hesap işlem ücreti olmadığı için çoğu insan Enpara’yı tercih etmektedir. Döviz hesabı açtırdığınızdan andan itibaren hangi bankayı kullanıyorsanız onun ATM’lerinden para yatırma işlemine başlayabilir ve çekebilirsiniz. Euro hesapları genel olarak vadeli ya da vadesiz olmaktadır. Vadeli hesaplarda vade tarihinden önce paranızı çektiğinizde bir miktar kesinti yaşamaktasınız. Bu kesintiyi yaşamamak için vadesiz hesabı ya da vadeli hesap tarihinizi kısa tutmalısınız. Şimdi size yazımda Euro hesabı nasıl açılır bunu anlatacağım.

Banka Şubesinden Euro Hesabı Nasıl Açılır?

Hangi bankadan Euro hesabı açmak istiyorsanız onun size en yakın şubesine gidin ve hesap açmak için sıra numarası alın. Sıra numaranız bankoda yandığı zaman o bankoya giderek bireysel müşteri temsilcisine Euro hesabı açmak istediğinizi belirtin. Çok kısa bir sürede işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. Euro hesabı açmak için sizden hesap açılımı için bir kâğıda imza atmanız istenecektir. Bu kâğıda imza atarak hesabınız aktif hale gelecektir ve paranızı artık hesabınıza yatırabileceksiniz.

İnternet Bankacılığı Kullanarak Euro Hesabı Nasıl Açılır?

İnternet bankacılığı günümüzde şubelerden dahi daha çok kullanılmaktadır. Euro hesabı açmak için hangi bankada ₺ hesabınız varsa o bankanın internet bankacılığına giriyorsunuz. Açılan sayfada “ Hesaplar “ bölümünde bulunan “ Hesap Aç “ butonuna tıklıyorsunuz. Sonrasında sistem sizden ne tür hesap açmak istediğinizi sormaktadır. Buradan Euro hesabını seçerek gerekli bilgilerinizi dolduruyorsunuz. İşleminiz bittiğinde Euro hesabınız açılmış olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu