Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi ile Zayıflamanın Püf Noktaları

Elma sirkesi ile zayıflamak son zamanlarda birçok kişi tarafından merak edilen ve popüler bir hal almaya başlayan yollardan biridir. Elma sirkesinin ise insan sağlığına birçok yararı olduğu bilinmekte. Sadece zayıflamak için değil aynı zamanda metabolizma için de oldukça faydalı olan elma sirkesi hakkında bilmediğiniz birçok şey olabilir. Elma sirkesi, fermente olarak bulunan elma suyundan yapılan sirke çeşitlerinden biridir. Genellikle tadında hafif bir ekşilik olan elma sirkesinin temizlikten insan sağlığına kadar onlarca kullanım alanı mevcuttur. Elma sirkesini tonik olarak kullananlar bile bulunmaktadır. Tabi ki cildiniz için en iyisini doktorunuz bilecektir. Bununla birlikte elma sirkesinin kullanım alanları oldukça fazladır. Elma sirkesi ile zayıflamak ise oldukça popüler olan ve işlevsel yollardan biridir.

Elma sirkesini Tıp alanında bir üstad olarak anılan Hipokrat’ın bundan 3 bin yıl önce açık yaraları dezenfekte etmek için elma sirkesi kullandığı bilinmektedir. Elma sirkesinin içerisinde A, B, C, E vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminler insanların günlük olarak ihtiyaç duydukları vitamin ve mineral miktarının sağlanmasında oldukça iyi iş görmektedir. Peki elma sirkesinin zayıflama üzerindeki etkileri nelerdir? Elma sirkesi ile zayıflamak mümkün müdür? Elma sirkesi ve kilo verme hakkında merak edilen birçok bilgiyi sizin için derledik. İşte elma sirkesi ile zayıflamak hakkında ilginizi çekebilecek bilgiler.

İlginizi Çekebilir! Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?

Ballı Elma Sirkesi Kürü Tarifi

Ballı elma sirkesi kürü tarifi ile zayıflamanız için destek olabilecek bir küre sahip olabilirsiniz. Kilo vermek söz konusu olduğunda istikrar ve düzen büyük önem taşıyan hususlardır. Ballı elma sirkesi kürü ile kolayca metabolizmanıza destek olabilirsiniz. Kürü oluşturmak ise en az adını okumak kadar kolay. Öncelikle 1 su bardağı içme suyunun içine 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini ekleyin. Daha sonra karıştırın ve homojen bir kıvam almasını sağlayın. Genellikle ballı elma sirkesi kürünü sabah aç karınla ve yemeklerden önce tüketmenizde fayda var. Uyarmak gerekir ki çok fazla tüketmek bazı sorunlara da neden olabilir. Kararında tüketildiğinde kilo vermeye oldukça yardımcı olduğu biliniyor.

İlginizi Çekebilir! Taş Adam Sendromu Nedir?

Elma Sirkesinin Göbek Yağlarından Kurtulmaya Etkileri

Elma sirkesinin göbek yağlarından kurtulmak isteyenlere oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Peki elma sirkesi göbek yağlarından kurtulmak için nasıl kullanılmaktadır?

Elma sirkesi ile zayıflamak için elma sirkesini salatalarda vesaire kullanabilirsiniz. Böylece elma sirkesinin ortaya çıkardığı tokluk hissi ile daha az yemek yiyebilir ve daha geç acıkabilirsiniz. Elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi hem kilo vermenize yardımcı olacaktır hem de göbek yağlarından kurtulmanızda etkili olacaktır. Metabolizma sağlığınızın daha iyi olabilmesi için az miktarda düzenli olarak elma sirkesi tüketimi oldukça faydalı olmaktadır.

Elma sirkesi tüketmeden önce mide rahatsızlığınız olmadığından emin olmalısınız. Elma sirkesi tüketimi sağlıklı insanlar için oldukça faydalı iken mide rahatsızlığı olan insanların elma sirkesi tüketmesi midelerine zarar verebilmektedir. Ayrıca elma sirkesinin ciltteki lekelerin yok edilmesi, hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin daha güçlü olması gibi amaçları vardır. Hatta beyaz sirkenin temizlikte de mikrop kırıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

Elma Sirkesi ve Papatya Çayı

Elma sirkesi ve papatya çayı metabolizmayı hızlandıran, zayıflamaya yardımcı olan iki unsurdur. Bunun için vereceğimiz tarifi uygulayarak zayıflarken vücudunuza destek olabilirsiniz. Öncelikle 1 su bardağı papatya çayının içine 1 tatlı kaşığı kadar bal ekleyin. Daha sonra karıştırın ve üzerine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Genellikle uyumadan önce, sabah kalkar kalkmaz uygulanması tavsiye edilen bu tarif ile kilolarınızdan kurtulurken metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu