Garanti BBVA ATM’den Kartsız Para Çekme / Yatırma

Garanti BBVA, teknolojiyi etkin olarak kullanan bankaların başında gelir. Bu durum, ATM’den kartsız para çekme ve yatırma işlemlerinde de kendisini net bir şekilde gösterir. Bu yazımızda Garanti BBVA ATM’den kartsız para çekme ve yatırma işleminin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Garanti BBVA ATM’den Kartsız Para Yatırma

Garanti BBVA ATM’den kartsız para yatırma, son derece basit bir işlemdir. Garanti BBVA müşterisi olan veya olmayan herkes bu işlemi yapabilir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • ATM’den kartsız işlemler bölümüne geçiş yapın.
  • Para yatırma bölümüne girin.
  • T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu ilgili bölüme yazın.
  • Para göndereceğiniz hesap numarasınız yazın ve doğru yazdığınızda emin olun.
  • Son olarak ATM’nin para bölmesine yatıracağınız miktarı düzgün bir şekilde yerleştirin.

Yukarıdaki adımları izlediğinizde kartsız olarak para yatırma işlemini tamamlamış olacaksınız. Eğer Garanti BBVA müşterisiyseniz QR kodu ile bu işlemi daha kısa sürede yapabilirsiniz.

Garanti BBVA ATM’den Kartsız Para Çekme

Garanti BBVA ATM’den kartsız para çekme için izlenmesi gereken yollar nispeten biraz daha farklıdır. Buradaki temel husus, güvenliktir. Bunun için ekstra önlemlerin alındığını söyleyebilir. Kartsız para çekme için referans no, QR kodu ve CepBank seçenekleri vardır.

Referans No ile Para Çekme

ATM’den kartsız işlemler bölümüne girdikten sonra Para Çekme seçeneği tercih edilmelidir. Daha sonra ise çıkan seçeneklerden Referans No seçilmeli ve ilgili bölüme bu numara girilmelidir. Böylece para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

QR Kodu ile Para Çekme

QR kodu ya da diğer bir ifade ile karekod ile de kartsız olarak ATM’den para çekmek mümkündür. Söz konusu işlem için Garanti BBVA mobil uygulamasına sahip olmanız gerekir. Bu uygulama içerisinde yer alan bölümden, çekeceğiniz tutarı yazıp, ATM’ye okutarak paranızı çekebilirsiniz.

CepBank ile Para Çekme

Bu seçenek de son derece kolaydır. Farklı bir kişi tarafından size gönderilen para, SMS ile bildirilir ve bu SMS içerisinde bir de şifre yer alır. Parayı gönderen kişinin telefon numarası, sizin numaranız ve gelen şifreyi ATM’ye girerek paranızı çekebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell