En kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları, farklı alanlarda sağladığı avantajlar ile hayatımızın adeta vazgeçilmezleri olmuşlardır. Bu kartlar, nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırdığı gibi puan, indirim ve taksit gibi farklı kolaylıklar da sağlar. Buna bağlı olarak insanlar, bankalardan kredi kartı talep eder. Fakat son yapılan düzenlemeler ile kredi kartı almak, artık sanıldığı kadar kolay değildir. Bu yazımızda, sizlere en kolay kredi kartı veren bankalar ile ilgili bilgiler vereceğiz. Böylece kart ihtiyacınızı kısa sürede etkili bir şekilde gidereceksiniz.

Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Bankalar, verdikleri kredi kartlarının ödemelerinde sorun olmaması için bir takım şartların sağlanmasını ister. Bu şartlardan bazıları sistem üzerinde kontrol edilir ve insanların haberleri dahi olmaz. Bazıları içinse özel belgeler istenir.

Bankalar tarafından istenen şartların tamamı, kredi notunu oluşturduğu için öncelikle bu notun dikkate alındığının bilinmesi gerekir. Findeks, ne kadar yüksekse kart talebinin onaylanması da o kadar kolay olacaktır. Bilindiği gibi findeks, 0 ila 1900 puan arasında değişir. 1600 puan üzerindeki kişilerin talepleri genellikle kabul edilirken, 1100 puan altında olanların talepleri ise reddedilir. Bundan dolayı talepten önce kredi notunun olabildiğince yükseltilmesi faydalı olacaktır.

Kişilerin ödeme güçleri, talep ettikleri kart için çok önemlidir. Buna bağlı olarak düzenli bir iş ve yüksek bir gelirin, kart talebinin olumlu sonuçlanması adına önemli olduğunu söylemek gerekir. Fakat bu şart zorunluluk değildir. Geliri olmayan bir kişiye kart verilebilir. Bu kartın limiti düşük olsa da talebin onaylanması söz konusudur. Daha net bir ifade ile düzenli geliri olmayan kişilerin kredi veya benzer bir borcu yoksa bu kişilere 1.000 TL limitli kart verilmektedir.

En kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar için müşteri sayısını arttırmak çok önemlidir. Bunun için farklı yöntemler kullanırlar ki, bunlardan birisi de kredi kartıdır. Söz konusu kartı ise ödeme noktasında sorun yaşamayacağı kişilere verirler. Bu noktada bazı bankalar daha ince eleyip sık dokurken, bazılarının ise daha rahat olduklarını söylemek yanlış olmaz. Aşağıda yer alan bankaların bu noktada talepleri daha rahat kabul edildikleri söylenebilir:

  • Akbank Axess
  • QNB Finansbank CardFinans
  • Yapı Kredi WorldCard

Bu şekilde kolay verilen kartların yıllık ücretleri vardır. Burada bahsedilen kartların yıllık ücretleri genellikle 100 TL seviyesindedir. Fakat otomatik ödeme talimatı olmak üzere bir takım şartların yerine getirilmesi ile bu ücretin alınmaması mümkündür. Bu konuda, ilgili bankadan daha ayrıntılı bilgi alınabilir.

Yukarıdaki kartların haricinde dijital bankacılık noktasında faaliyet gösteren CEPTETEB ve Enpara.com gibi kuruluşların da kolay kredi kartı verdiği söylenebilir. Fakat kart talep ederken, sahip olduğunuz diğer kartları da dikkate almayı unutmayın. Son yapılan düzenlemeler ile maaşınızın en fazla 4 katına kadar kart limitine sahip olabilirsiniz. Bu rakama sahipseniz, burada bahsedilen bankalar da talebinizi reddedecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell