Halkbank’ tan Satılık 2. El Araçlar

Halkbank ile araç kredisi kullanıp borcunu ödmeyen kişilerin araçları kişinin borcuna karşılık olarak ipotek nedeniyle el konulmaktadır. Banka elinde olan bu araçlar teklif usulü ile banka tarafından tekrar satışa çıkarılmaktadır. Bu yazımızda bankadan nasıl araba alınır şartları nedir izah edeceğiz güncel araç ve fiyat listesi için yazımız altın bulunan bankanın resmi linkinden araçları görebilirsiniz.

Bankadan Araba Nasıl Alınır?

Söz konusu araçlara ait tüm vergiler Banka tarafından yatırılmış ve vergi ilişikleri kesilmiş olup tüm araçlar “Çekme Belgeli” olarak satışa sunulmaktadır, bu nedenle aracın fenni muayenesi alıcıya aittir.  Yine muayeneye ilişkin yapılması gereken tüm masraflar araçta yapılması olası tamir bakım işlem masrafları arabayı alana kalacaktır.

Aracı yerinde görüp inceledikten ve varsa tüm kusurlarını gördükten sonra teklif verdiğini kabul etmiş sayılacağından satışa konu araçların mevcut hukuki ve fiili durumu hasar, trafik ve sicil bilgileri ayıp eksik vesair durumlarını görmüş, beğenmiş, ilgili kamu kurum ve kuruluşlardan her türlü araştırmayı yaparak araçları mevcut ve yasal durumuyla kabul etmiş sayılır. Teklif sahibi, araçlardaki hasar, ayıp, eksiklik ve sair nedenlere dayalı her türlü talep, itiraz vb. haklarından peşinen feragat etmekte olup, bu hususlar ile ilgili olarak Banka’dan farklı bir talepte bulunamaz.

Araçlar (varsa) mevcut hasar, kusur ve ayıpları ile satışa arz edildiğinden, alıcılar ileride aracın mevcut durumunun gördüğü şekle uygun olmadığı itirazını Bankaya karşı ileri süremez ve bu sebeple satın almaktan vazgeçemez: 5. Geçici teminat bedeli araç satış ilan bedelinin %3’ü (yüzdeüç) tutarındadır. Teklif sahibi tarafından birden fazla araç için teklif verilmesi durumunda her araç için ayrı teminat yatırılması zorunludur.

Teminat Nasıl ve Nereye Yatırılır?
Listede beğendiğiniz bir araba var beğendiniz fiyatta makul geldiyse teminat yatırmanız gerekecektir. Teminat bedelleri Halkbank 850 Gayrettepe Şubesi 01306101 no’lu TL hesabına, açıklama kısmına “………………… tarafından yatırılan ………….… Plakalı araç ihalesi teminat bedelidir” ibaresi yazılarak havale yada EFT yapılacaktır. İhaleye katılan kişi/firma (teklif sahibi) ihaleden önce veya sonra, ihaleden vazgeçtiği takdirde yatırmış olduğu geçici teminat gelir kaydedilecektir o yüzden emin olduktan sonra para yatırma işlemi yapınız

Teklif Sahibi İstekli şartnamenin tüm sayfaların imzalayıp, kaşeledikten (varsa) sonra;
– İmzalı Şartname, Buradan İndirin
– Teminat dekontu (makbuz),
– T.C. Kimlik Numarasının yer aldığı kimlik fotokopisini,
– -Teklif veren Tüzel Kişi (Firma) ise; – Araç Satış Şartnamesi’ni imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğunu gösterir en son tarihli Onaylı Yetki Belgesi (Vekâletname, gerekli durumlarda imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi vb.) İsterseniz Başvurduğunuz şube aracılığıyla ya da kendi imkânları ile Mehmet.DIKEN@halkbank.com.tr – Hanife.TASCI@halkbank.com.tr – Tugba.ASCIOGLU@halkbank.com.tr –  Cuma.KOCAER@halkbank.com.tr –  e-posta adreslerine göndermeniz gerekir.

Halkbank’tan satılan Güncel Araçlar ve Fiyat Listesi için altta bulunan linki tıklayınız

https://bilgibankan.com/

Üstteki linkten beğendiğiniz ve fiyatı aklınıza yatan bir araç var sa yazıda izah ettiğimiz şekilde başvuru yapabilir araca teklif verebilirsiniz.

Yorumlar

 1. e.ak avatarı e.ak dedi ki:

  Bu site sahte banka ile isi yok.bankanin sitesi degil

 2. Şenol korkusuz avatarı Şenol korkusuz dedi ki:

  Nasıl alınır nereye başvurulur

 3. Bekir avatarı Bekir dedi ki:

  Bu araçlardan almak istiyorum nasıl alırım bana ulaşma ve bilgi verme imkaniniz varmı acab

 4. Halil turan özkara avatarı Halil turan özkara dedi ki:

  Merhaba ben halil araçları nasıl alabiliriz bilgi alabilirmiyim

 5. Cihan aksu avatarı Cihan aksu dedi ki:

  Nasil aliriz arabayi hacizli olanlari

 6. Yasin avatarı Yasin dedi ki:

  Araba almak istiyorum hacizli