Enpara ATM’ den Günlük Para Çekme Yatırma Limitleri

Enpara, QNB Finansbank tarafından sunulun şubesiz bankacılık hizmetidir, bu nedenle şubeden para çekme ve yatırma olanağı sağlamadığından tüm işlemler İnternet Bankacılığı veya Telefon Bankacılığı ile yapılmaktadır. Para çekme ve yatırma için QNB Finansbank ATM lerini kullanmak gerekiyor. Diğer Bankalardan para çekme ise ay içinde 1.000 TL ye kadar ay içinde iki defa masrafsız çekebilirsiniz. Ancak bu tutardan fazla olması halinde ücret kesilecektir.

Günlük Para Çekme Limiti

Peki, ATM den ne kadar para çekebilir işlem limitleri hakkında kısaca bilgi verelim. Kullanıcı öncelikle İnternet Bankacılığından günlük para çekme limitini ayarlayabilir Kişi Encard ile günlük 7500 TL para çekebilir. Eğer hesabınızda bu kadar para var ise çekmeniz mümkün ancak işlem kısıtlamanız var ise bunu İnternet Bankacılığına girmek suretiyle günlük para çekme limitinizi 7500 TL ye çıkarabilirsiniz. Paranızı çektikten sonra limitinizi geri düşürmeniz mümkün mantıklı olanda budur lazım olunca yükselt paranı çek geri örneğin 2.000 TL düşür güvenlik önlemi olarak bu güzel olanıdır. 7500 TL ye kadar dilediğiniz tutarda limit belirleyebilir ve çekebilirsiniz.

Daha fazla çekmeniz gerekiyorsa, Müşteri hizmetlerini arayarak limitinizi 15.000 (onbeşbin) TL ye kadar arttırmanız mümkün bu limit günde bir defaya mahsus tanımlanır ve kişi ATM ye giderek 15.000 TL si çekebilir muhtemel ATM tek seferde vermez ama 3-4 sefer para çekme şeklinde paranızı almanız mümkün.  Para çektikten sonra limitiniz otomatik olarak, eski tanımladığınız seviyeye düşer. Yada limit açtınız bir gün çekmeye gitmeniz limitiniz otomatik eski haline döner.

Yine, sabah karttan 5.000 Para çektiniz müşteri hizmetlerini aradınız 15.000 TL para çekme limiti istediniz aynı gün 5.000 TL çektiğiniz için size en fazla 10.000 TL günlük para çekme limiti tanımlanacaktır. Ayrıca para çekme limiti talebi 15.000 olacak diye bir kural yoktur mesela size 11.000 Lazım bu tutarda açtırın lazım olduğu yada çekmek istediğiniz kadar limit isteyin..

Özetle, 7500 TL ye kadar İnternet Bankacılığından, 7501-15.000 TL kadar olanı da Müşteri hizmetlerini bizzat arayarak günlük para çekme limiti açtırmanız mümkündür.

Günlük Para Yatırma Limiti

QNB Finansbank ATM lerinden bir günde Enpara hesabına en fazla 19.000 TL (ondokuzbin) yatırmanız mümkündür bunun üzerine çıkmanız mümkün değildir. Ancak başka bankadan veya hesaplardan gelecek havale ve EFT lerde sınırlama yoktur kendi paranız ve yasal olduğu sürece sorun çıkmayacaktır.

Enpara Hesabından Ne Kadar Havale Yapabilirim?

Enpara.com Cep Şubesi’nden bir günde başka hesaplara yapabileceğiniz toplam para transferi 100.000 TL ile sınırlı olduğunu hatırlatmak isteriz, ister tek hesaba ister birden fazla hesaba olsun yine ister Enpara hesabına ister başka banka hesaplarını olsun fark etmez toplam para transfer limiti 100.000 TL (yüzbin) ile sınırlıdır.

Yazıda belirtilen tüm sınırlar ve limitler günlük sınırlardır gün devredince hepsi sıfırlanır,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell