Şekerbank Hasat Kart Nedir?

Şekerbank’ın çiftçilere ve üretime destek olmak amacıyla çıkardığı ve “ Hasat Kart ile üretimimize destek, kesenize bereket, hayatınıza büyük kolaylık” sloganı ile duyurduğu Hasat Kart, sadece çiftçi olanlara verilen özel avantajlı bir ticari karttır. Çiftçiler arasında da oldukça yaygın olarak tercih edilen Hasat Kart ile; tohum, gübre, mazot, tarımsal ekipman ihtiyaçlarını hiçbir para ödemeden alan çiftçiler ödemeyi hasat zamanı faizsiz ve komisyonsuz olarak yapabiliyorlar.

1953 yılında şeker pancarı eken çiftçilerin desteklenmesi amacıyla kurulan Şekerbank, yine çiftçinin yanında olduğunu göstererek; çiftçilerin yıl içerisinde ürün yetiştirmek için yaptığı masraf ve giderlerin Hasat Kart ile yapılarak hasat zamanı ödenmesine imkan tanıyor. Bu sayede çiftçiler yıl içerisinde ürün yetiştirmek için kullanacağı parayı borçları için kullanarak ekonomik olarak ellerini rahatlatabiliyorlar.

Son dönemde yaşanan ekonomik krizin talebi azaltması, üretim maliyetlerini arttırması nedeniyle zor günler geçiren çiftçilerin yardımına yetişen Hasat Kartın sunduğu avantaj ve hizmetleri sizin için derledik.

Şekerbank Hasat Kart Özellikleri ve Avantajları

Şekerbank Hasat Kartın, sahiplerine sunduğu avantaj ve hizmetler şunlardır;

Şimdi Al Hasat Zamanı Öde

  • Şekerbank Hasat Kart ile, hasat zamanında faizsiz ve komisyonsuz olarak ödeme imkanıyla; anlaşmalı üye işyerlerinden tarımsal malzeme alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca tarımsal ürünler dışında yine üye işyerlerinden yapacağınız diğer alışverişlerde de Hasat Kart kullanarak 6 aya varan %0 faiz imkanından yararlanabilirsiniz.

Nakit Sıkıntısına Son

  • Çiftçilerin yıl içerisinde nakit sıkıntısı yaşayabileceğini düşünen Şekerbank, çiftçilerin nakit sorunlarını çözebilmek amacıyla; Hasat Kart sahiplerine günün her saati Şekerbank ve PTT ATM’lerinden nakit para çekme hakkı tanıyor. Bu sayede yıl içerisinde nakit sıkıntısına düşen çiftçiler, Hasat Kart kredi bakiyelerinden faizsiz olarak nakit çekebiliyorlar.

Esnek Ödeme Planı

  • Şekerbank, çiftçilerin hasat zamanı ödeme yapabilmesi için yılda bir dönem kredi kartı ödemesini kabul etmesine rağmen kart sahipleri kendilerinin belirledikleri diğer aylarda da kartlarına para yatırarak bakiyelerini güncelleyebilirler.

Faizsiz Tarsim Sigortası

  • Çiftçiler ürünlerinin başlarına bir şey gelmesine karşın kendilerine güvenceye almak amacıyla tarsim sigortaları yaptırırlar ancak hasat zamanı dışında nakit sıkıntısı çeken çiftçilerin sigorta bedelini ödemesi oldukça zordur. Bu durumu göz önünde bulunduran Şekerbank, Hasat Kart sahibi müşterilerinin hasat zamanı ödemek kaydıyla faizsiz olarak Tarsim Sigortası yaptırmasına olanak tanıyor. Bu sayede çiftçiler sigorta yapmak için kullanacağı parayı nakit olarak elinde tutarak hasat zamanına kadar idare edebiliyor.

Şekerbank Hasat Kart Alma Şartları

Şekerbank Hasat Kartın çiftçilerin ekonomik olarak rahat bir yıl geçirebilmesi için verildiği düşünüldüğünde Hasat Kart alabilmek için tarımsal faaliyetlerle meşgul olmak gereklidir. Ancak her tarımsal faaliyetle uğraşan kişiye Hasat Kart verilecek diye bir durum söz konusu değildir. Şekerbank Hasat Kart başvurularında en çok dikkat edilen husus başvurucunun kredi notudur. Bu kapsamda Şekerbank Hasat Kart almak için en azından 1400 ve üzeri kredi notuna sahip olmak önemlidir.

Şekerbank Hasat Kart Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Şekerbank Hasat Kart başvurusu sırasında bankaya sunmanız gereken belgeler;

  • Şubelerden alarak dolduracağını Hasat Kart başvuru formu,
  • Başvuruda bulunacak kişi ve kefili varsa kefilinin 2 adet kimlik fotokopisi,
  • Tarımsal faaliyetler uğraşanların bu hususu ispatlamaları için İl veya İlçe Tarım Müdürlüklerinden alacakları ÇKS belgesi,
  • Bitki yetiştiriciliği dışında hayvancılıkla, avcılıkla uğraşan kimselerde resmi kurumlardan bu hususu ispatlamak üzere alınan çiftçilik belgesidir.

Şekerbank Hasat Kart Başvuru Nasıl Yapılır

Şekerbank Hasat Kart alabilmek için; SMS ile ön başvuru yapabileceğiniz gibi doğrudan şubeye giderek de başvuruda bulanabilirsiniz. Ayrıca SMS ile ön başvuru yaptığınız zaman, başvurunuzun kabul edilmesi halinde de şubeye gitmeniz gereklidir. Şubeye giderken yukarıda saymış olduğumuz gerekli belgelerin birer örneğini de yanınızda götürmeyi unutmayın.

Şubeden veya SMS yolu ile yaptığını kart başvuruları 10 – 15 gün içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Başvurunuzun sonuçlanması ile beraber tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilir. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde kartınızı Şekerbank şubelerinden teslim alabilirsiniz. Eğer başvurunuz reddedilmişse, müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek başvurunuzun red sebebini öğrenebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell