Ana Sayfa Bankacılık Ziraat Bankası Bankkart Genç Özellikleri

Ziraat Bankası Bankkart Genç Özellikleri

Bankart Genç, Ziraat Bankası tarafından öğrencilere yönelik kullanıma sunulmuş olup KYK bursu alan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için tasarlanan öğrencinin parası bittiğinde Harçlık Avans denilen mini kredisi ve yine kredi kartı olma özelliği de içeren banka kartıdır.

Kredi kartı ile banka kartı birleşimi olan kart,. Bununla birlikte hesapta para dahi olmasa faizsiz bir şekilde ekstra alışveriş yapmak için Harçlık Avans ayrıcalığını sunmaktadır. kart ile pos alışverişi yapılabilmekte internetten online alışveriş olanağı da sunmaktadır. Kredi kartı özelliği aktif edilmiş olması halinde ise yine taksitli alışveriş imkanı da sunmaktadır.

Kartın Özellikleri

Yurtiçi ve yurtdışında istediğiniz ATM’den rahatlıkla nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Yurtiçi ve yurtdışında istediğiniz şekilde alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
Hesabınızda para bittiğinde üzülmenize gerek yok. KYK’nın sunduğu Harçlık Avans sayesinde ekstra masrafsız bir şekilde alışverişlerinizi ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Bu kart ile ayrıca internet üzerinden yurtiçi ve yurtdışı fark etmeden 3D güvenlik sistemi ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Telefonlarınıza kontör yükleyebilirsiniz.
Kalan paranızı BAKIYE yazıp 4747 SMS atarak öğrenebilirsiniz.
Temassız özelliği ile kredi kartı olarak kullanabilirsiniz.
Anlaşmalı olan yerlerde taksitli seçeneklerle kredi kartınızı kullanabilirsiniz.
Kredi kartınızdan istediğiniz zaman nakit avans dahi alabilirsiniz.
Kart ile isterseniz Banka Kartı olarak ödeme yaparak kullanabilirsiniz. İsterseniz de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz.
En önemli özellik ise, kart ücretsizdir.

Harçlık Avans Nedir?

Harçlık Avans ile ek masraf ve faiz olmadan ihtiyacı olan öğrencilere 375 TL değerinde Harçlık Avans sağlamaktadır. Bu parayı sadece alışverişlerinizde kullanabilirken nakit ihtiyacınız için kullanılmamaktadır.. Ancak bu Harçlık Avans limiti sadece hesapta hiç para kalmadığı zaman aktif olmaktadır. Daha sonra hesabınıza KYK burs ücreti ya da ekleyeceğiniz para doğrultusunda otomatik olarak banka tarafından tahsil edilecektir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankasının sunduğu Bankkart Genç Kart başvurusu için öncelikle Ziraat Bankasında hesabınızın olması gerekmektedir. Daha sonra öğrenci olup KYK bursu almanız doğrultusunda Ziraat Bankasına Genç Bankkart olarak başvuru yapabilirsiniz. Bunun için isterseniz Müşteri Hizmetlerini 0850 220 00 00 numarası,  GENC BANKKART yazarak 4747’ye SMS atarak yada en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilir siniz.

Kredi Kartı Özelliği Aktif Etme

Bankaların kredi kartı vermesi için bazı belgeler istemektedir. Ancak KYK ile Ziraat Bankası anlaşmalı olduğu gibi Genç Bankkart’ın amacı zaten hem banka kartı hem de kredi kartı olduğu için her hangi bir belge istenmemektedir. Bunun yanı sıra öğrencinin bilgileri KYK sisteminde bulunduğu için Ziraat Bankasının sistemine otomatik olarak bilgiler gelecektir. Kartı aldığınızda ise ekstra olarak kredi kartını aktif etme gibi bir durum bulunmamaktadır. Kartı aldığınız zaman otomatik olarak kredi kartı ve banka kartı aynı anda aktif olmaktadır. Çünkü ikisi de tek bir kart üzerindedir.

41 YORUMLAR

  1. Merhabalar, geçen yıl kyk yurt başvurumda bankkart genç gelmişti şuan elimde kart var bu yıl kredi için yeni kart mı gönderilir yoksa elimdeki kart mı aktif edilir acaba?

  2. Üniversite de 2. Senem geçen sene kredi çıktı almadım bu sene burs çıktı memleketteyim herhangi Bi ziraat bankasına gidip kartımı alabilir miyim sorun çıkar mı

  3. Kyk yurt başvurusunda bankkart talebinde bulundum ve kartım geldi. Simdi kyk burs başvuruları başladı ve kart talebi kısmi var başvuruda. Tekrardan kart istemem mi gerekiyo?

  4. kyk kartımı aldım 3 aylık para yatmış fakat kredi olarak kullanabilmem için banka diğer ay kredinın yattıktan sonra gerçekleşeceğini söyledi durumun akıbeti ve aslı nasıl oluyor teşekkürler

  5. mobil uygulamaya girdiğimde sadece banka kartı gözüküyor kredi kartı gözükmüyor eskiden mobil uygulamaya hiç giriş yapamıyordum sonra ziraatin web sitesinden başvruya falan bastım anca öyle şifre belirleyebildim mobil uygulamaya ama şimdi de kredi kartı gözükmüyor uygulamada sadece banka kartı gözüküyor(kyk)

  6. merhabalar kyk hesap sorgulama sitesinden sorguladım bana üni kampüsünden alabileceğimi söylüyor kartımı ben bunu belirtilen hesap şubesinden alamaz mıyım illaki üni kampüsünden mi alacağım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz