Skype Hesabı Nasıl Açılır?

Günümüzde en popüler görüntülü ve sesli görüşme programı olan skype’yi kullanmaya başlayabilmeniz için nasıl skype hesabı açabileceğinizi yazımızda değineceğim. Skype ile diğer Skype kullanıcılarına ücretsiz olarak ulaşabilir, sesli ya da görüntülü görüşme yanında dosya gönderimi yapabilirsiniz.

Skype Hesabına Nasıl Kayıt Yapılır?

Popüler görüntülü ve sesli haberleşme programı Skype’ yi ilk defa kullanacaksanız bir adet skype hesabınız yada Microsoft hesabınız olması gerekmektedir. Tüm bu hizmetlerden yalnızca Skype üyelerinin ya da Microsoft hesabı bulunan kişilerin yararlandığını unutmayalım.

Skype ücretsiz üye olabilirsiniz yapmanız gerekenleri teker teker anlatacağım. İlk olarak yapmanız gereken skype’nin kendi sitesinde bulunan formu doldurmanız gerekmektedir. (Skype Üyelik) Hesap oluşturma sayfasına girdiğimizde karşımıza cep telefon numaramızı girmemiz ve şifremizi belirlememiz gereken yer geliyor. Buraya telefon numaramızı ve şifremizi yazıyoruz. Cep telefon numarasını yazmak istemeyen kullanıcılar sayfanın altında bulunan “Bunun yerine e-postanızı kullanın” yazısına tıklayabilir. E-posta yazacak kullanıcılar buraya bir kullanıcı adı ve şifre yazması gerekmektedir. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra “İleri” yazısına tıklıyoruz ve ad ve soyadınızı girebileceğiniz bölüm karşımıza çıkacaktır.

Adımızı ve soyadımızı giriyoruz ve devamında ileri diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz. Bu adım güvenlik adımıdır burada robotların üye olmaması için sizden girmeniz istenen harf ve sayılardan oluşan karakterler vardır. Burada bulunan karakterleri altında bulunan kutuya yazıyoruz ve devam et diyerek hesabımızı kurmuş oluyoruz.

Açılan sayfada sizi Skype “Merhaba adınız, hesabınıza hoş geldiniz.” mesajıyla karşılıyor. Buradan hesabınızla ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz. (Profil bilgilerinizi değiştirebilir, fatura ödeyebilir, skype ile ilgili bilgiler vs. öğrenebilirsiniz) Bilgisayarınız da skype yüklü değilse burada size indirebileceğiniz bir linkte paylaşılıyor. Hesabınız üzerinden skype yi indirebilir yada bizim paylaşacağımız linkten indirebilirsiniz.

Skype programını indirdikten sonra açıyoruz. Karşımıza kullanıcı adı veya Microsoft e-posta adresimizi yazacağımız bölüm geliyor. Buraya kullanıcı adımızı giriyoruz ve ileri diyerek parolamızı gireceğimiz adıma geçiyoruz. Parolamızı da yazdıktan sonra “Oturum Aç” butonuna tıklayarak hesabımıza giriş yapmış bulunuyoruz. Artık skype ile görüntülü ve sesli görüşme yapabilir hatta arkadaşlarınız ile birbirinize dosya gönderip alabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler.

Skype İndir

Yorumlar

  1. YUSUF CETiN avatarı YUSUF CETiN dedi ki:

    skype girmek