Nasıl Yapılır?

Sıkışan Fermuar Nasıl Açılır?

Gündelik hayatta ve özel zamanlarda kullanmış olduğumuz hemen hemen her kıyafette artık fermuar bulunmaktadır. Eteklerde, pantolonda, yelekte, kazakta, çantada vs. kullandığımız ürünlerin hepsinde fermuar bulunmaktadır.Fermuarlarda sanki bize nispet yapar gibi en böyle acale zamanımızda sıkışırlar. Bazı zamanlarda sıkışmakla kalmaz açılmamak için o kadar çok direnirler ki anlatamam.

Düşünsenize alışveriş merkezindesiniz beğendiğiniz bir kıyafeti almak için kasaya gittiniz, kasadaki görevli sizin işlemlerinizi halletti ve sizden ödeme beklemektedir. Siz de çantanızdan para çıkaracaksınız, hay aksi çantanızın fermuarı sıkışmış ve açıp içerisinden paranızı alamıyorsunuz. Bu gibi durumlar ile çok karşılaşmaktayız şimdi yazımın devamında sıkışan fermuarları açma yöntemlerini anlatacağım.

Mum ile açma

Sıkışmış olan fermuarınıza evinizde bulunan mumlardan birini fermuarın iki tarafına olacak şekilde dikkatlice sürüyoruz. Fermuarın bulunduğu kıyafete mumun değmemesine özen gösterin. Sürdüğünüz mumda bulunan balmum sayesinde bir süre sonra etkisini göstererek fermuarın kendisini geriye doğru bıraktığını göreceksiniz. Sizin bu sırada yapmanız gereken fermuarı aşağıya doğru yavaşça açmak olacaktır. Fermuara mum sürerken renkli olmamasına dikkat ediniz. Çünkü renkli mumlar elbisenizde leke bırakabilmektedir. Evinizde renksiz mum yok ise elbiseniz ile uyumlu renkteki mumuda kullanabilirsiniz.

Kurşun kalem açma

Öncelikle anlatcağım yöntem sadece kurşun kalem ile olmaktadır. Kurşun kalemler sanki fermuar için özel olarak üretilmişler gibidir. Çünkü kurşun kalemin sivri olması fermuarların arasına çok iyi bir şekilde girmektedir. Bu işlemi uygulam için kurşun kaleminizin ucunu sivrileşinceye kadar açın. Kurşun kaleminizin sivri olan ucunu fermuarınızın sıkıştığı bölgenin arasına sokun ve fermuarı aşağı yukarı doğru çekerek fermuarı açmaya çalışın. Kurşun Kalemin içeriği nedeniyle fermuarlar kayganlaşmaya başlar. Ancak bu yöntem plastik fermuarlara nazaran metal olan fermuarlarda daha çok işe yaramaktadır.

Sabun ile açma

Sabunun kayganlığı sayesinde sıkışan fermuarınızı çok kolay bir şekilde acabileceksiniz. Bunun için bize katı bir sabun gerekmektedir. İlk olarak katı olan sabunu fermuarımızın üzerine içine işliyecek şekilde sürüyoruz. Sabunun elbiseye sürmemeye dikkat edin. Fermuara sürdüğümüz sabun sayesinde fermuarı aşağı yukarı hareket ettirerek sıkıştığı yerden kuratarabilir.

Dudak Kremi Veya Ruj ile açma

Fermuarın dişlerini ruj yada dudak kremi ile boyuyoruz. Elbiseye sürmemeye dikkat ediniz. Aksi taktirde çıkarması çok zor olacaktır. Sürdüğümüz fermuarları 5 – 10 dakika arası bekeltin ve artık fermuarlarımız hiç sıkışmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu