Vakıfbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Bankalar müşterilerinden, verdikleri borcun teminatı karşılığında gayrimenkul ipoteği isteyebilirler. Bu bazen bir araba, bazen bir arsa, bina ya da ev olabilir. Genellikle kişi kredi çekerken kendine ait olan ev ya da farklı bir taşınmazı ipotek eder. Eğer borcunu bankanın belirttiği süreler içerisinde ödemez ise; banka taşınmaza el koyup, satma hakkını saklı tutar.

Her bankada olduğu gibi Vakıfbank’ta da pek çok icralık gayrimenkul bulunuyor. Vakıfbank’tan satılık gayrimenkuller diğer bankalarda da olduğu gibi açık artırma ya da teklif usulü satışa sunuluyor. Duygusal yaklaşmak yerine, mantıklı hareket etmek ve bu fırsatları değerlendirmek büyük avantaj oluşturabiliyor.

Vakıfbank Satılık Gayrimenkul Satışı Nasıl Yapılır?

Bankalar el koydukları ve satışa çıkardıkları bu gayrimenkulleri resmi web sitelerinde yayımlayarak teklif topluyor. Müşteriden tahsil edemediği tutarı, bu gayrimenkulü satarak almayı hedefliyor. Verilen tekliflere göre sitedeki arsa, bağ, bahçe, ev ya da bina satılıyor. Elbette adil bir satış için en yüksek teklifi veren taşınmazı almaya hak kazanıyor.

Sitede yer alan gayrimenkuller belli bir süre zarfında teklif topluyor. Örneğin siteye satışa çıkarılan binanın görselleri yükleniyor ve teklif verilecek zaman dilimi belirtiliyor. Bu çoğu zaman 7 iş günü olsa da, 2 gün, 1 hafta ya da 10 gün de olabiliyor. Banka belirtilen süre içinde yeterli tekli miktarına ve tutarına ulaşamaz ise yeniden gayrimenkulü satışa çıkarma hakkına sahip oluyor. Bu zaman dilimi içinde Vakıfbank satılık gayrimenkul için teklif vermek gerekiyor.

Vakıfbank’tan Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Veririm?

Vakıfbank arsadan binaya, evden dükkâna ve mağazaya kadar pek çok gayrimenkulü satışa çıkarıyor. Üstelik bu taşınmazların pek çoğu da ilk teklifi bekliyor. Bankalardaki bu ipotekli taşınmazlara yaklaşım duygusal olsa da aslında iyi bir yatırım için oldukça avantajlı. Çünkü rekabetçi piyasa koşullarına göre yüzde 30 ve 40’lara varan indirimli rakamlar söz konusu olabiliyor.

Bankanın resmi web sitesinde gayrimenkullerin açıklamalarına ve görsellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Üstelik taşınmaza verilen maksimum teklif rakamını da görüntüleyebilir, kalan sürenizi öğrenebilirsiniz. Teklif vermek için teklif ver butonunu kullanabilir ve bankanın talep ettiği bilgilerin ardından dilediğiniz rakamı iletebilirsiniz. Bankalardan satılık araçlar, evler, binalar ve arsalar bu sistem ile yeni sahipleri ile buluşuyor.

Vakıfbank tarafından ipotek yolu ile satışa çıkarılan gayrimenkuller hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracılara da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.