Banka & Finans

Ziraat Bankası Yatırım Hesabı

Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, müşterilerine onlarca bankacılık hizmeti sunmaktadır. Nitekim çiftçiden kobiye kadar her kesimden müşteriye sahip olan Ziraat Bankası, müşterilerinin ellerinde bulunan yüklü paralarını yatırım yaparak değerlendirebilmesi için Yatırım Hesabı hizmeti vermektedir. Bu kapsamda yatırım yapmak isteyen Ziraat Bankası müşterileri, Ziraat Bankası Yatırım hesabı açarak paralarını çeşitli yatırım araçlarında değerlendirebiliyorlar.

Teknolojiye, değişime, yeniliğe en hızlı ayak uyduran bankalardan biri olan Ziraat Bankası, müşterilerinin Yatırım Hesabı aracılığıyla güvenilir yatırım yapmasına imkan verirken diğer yandan atıl durumda duran yastık altı yatırımların ekonomiye kazandırılmasına yardımcı olmaktadır. Nitekim kamu bankası olması sebebiyle diğer yatırım hesabı hizmeti veren bankalara oranla Ziraat Bankası’nın çok avantajlı teklifleri olduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Yatırım Hesabı açmak için öncelikle bulunduğunuz il ve ilçedeki en yakın Ziraat Bankası yahut Ziraat Katılım Bankası şubesine giderek başvuruda bulunmanız gereklidir. Ortalama 30 dakikanızı almayacak bu hesap başvurusundan sonra hesabınız aktif hale getirilecektir. Ziraat Bankası, yatırım hesabı için ayrıca bir ücret veya masraf adı altında sizden bir bedel talep etmeyecektir. Ayrıca şubeye giderek başvuru yapmanız halinde, şubede bulunan müşteri temsilcilerinden de Yatırım Hesabı ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası yatırım hesabı için ek bir ücret ödemediğiniz gibi bu hesabınız üzerinden ücretsiz olarak havale işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Ancak yapacağınız EFT işlemleriniz için 0,5 ile 25 TL arasında işlem ücreti ödemeniz gereklidir.

Ziraat Bankası Yatırım Araçları Nelerdir?

Ziraat Bankası’na başvuru yaparak açtırdığınız Yatırım Hesabı üzerinden;

  • Hisse Senetleri
  • Hazine Bonosu
  • Devlet Tahvili
  • Repo
  • VIOP
  • Varant
  • Yatırım Fonları
  • Altın
  • Kira Sertifikası
  • Eurobond

gibi yatırım araçlarının alım satımını güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası’nın portföy yönetimi konusunda uzman çalışanlarına birikimlerinizi emanet ederek sizin yerinize yatırım yapmasına izin verebilirsiniz.

Ziraat Bankası yatırım hesabı ile ilgili olarak daha detaylı bilgiye https://www.ziraatbank.com.tr/tr/sss/kredi-mevduat-yatirimci-iliskileri/yatirim-hesabi sitesinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu