Ziraat Bankası Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası, tarım ve hayvancılıkla uğraşan emekçileri desteklemek üretim faaliyetlerine etkinlik kazandırmak amacıyla kurulan bir kamu bankasıdır. Kurulduğu yıldan itibaren verdiği hizmetlerle her kesimden büyük bir müşteri potansiyeline sahip olan Ziraat Bankası, kuruluş amacı olan çiftçileri desteklemek misyonunu daima önemsiyor. Çiftçilerin desteklenmesine verdiği bu desteği, çiftçilere özel sunduğu kredilerde de göstermektedir. Bu kapsamda Ziraat Bankası tarafından sunulan tarım kredilerine genel olarak Mekanizasyon kredileri denmektedir. Mekanizasyon kredileri de kendi içinde; tarımsal mekanizasyon kredileri, küçük ekipman kredileri, modern basınçlı sulama kredileri olmak üzere 3’e ayrılmaktadır.

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası’nın “Ekipman Desteği” sloganıyla duyurduğu tarımsal mekanizasyon kredileri ile; çiftçilik, hayvancılık yahut su ürünleri üretimi ile uğraşan gerçek ve tüzel kişilerin üretim faaliyetleri kapasitesiyle orantılı olarak tarımsal mekaniasyon alet ve makine alımı yapılmasına imkan verilmektedir. Nitekim tarımsal mekanizasyon kredisi; işletmenin amacıyla uyumlu olmak kaydıyla traktör, biçerdöver, hasat makineleri, çayır biçme, balyalama makineleri gibi mekanizasyon makinelerinin satın alınmasında kullanılabilir. Bu makineler sıfır alınabileceği ikinci el olarak da satın alınabilir.

Ziraat Bankası tarımsal mekanizasyon kredisi ile temin edilen üretim makinelerinin “Zirai Kredilendirme Belgesine” sahip olması gereklidir. Ayrıca Ziraat Bankası ile anlaşmalı makine üreticilerinden satın alınacak makinelerde sabit faiz garantisi vardır.

Tarımsal mekanizasyon kredisine şartları sağlamak kaydıyla Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilir ve düşük faizli tarım kredisinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Küçük Ekipmanlar Kredisi

Üretim faaliyetinde bulunan tarım işletmelerinin, mekanizasyon seviyelerinin artırılması amacıyla Ziraat Bankası tarafından küçük ekipmanlar kredisi verilmektedir. Bu krediye başvuran işletmelerin, aldıkları krediyi kullanılmamış küçük ekipmanları satın almak için kullanması gereklidir. Küçük ekipmanlar kredisinin genel özellikleri şöyledir;

  • Küçük ekipmanlar kredisi; değeri 25.000 TL’ye kadar olan ekipmanlar ile traktör, biçerdöver gibi araçlar dışında kalan tarım ekipmanlarının satın alınmasından kullanılabilir.
  • Bu tarımsal kredi,, çiftçi tarafından seçilecek vadelerde, hasat dönemine denk gelecek şekilde ödenebilir.

Üreticilerin, Ziraat Bankası tarafından aranan şartları sağlaması halinde çok uygun faiz oranları ile küçük ekipmanlar kredisi alması mümkündür. Krediye başvurular; şubelerden yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Modern Basınçlı Sulama Kredisi

Tarımsal faaliyetlerle uğraşan çiftçilerin, ürünlerini sulamak amacıyla kullandığı sistemin geliştirilmesi, damla, yağmurlama ve mikro yağmurlama gibi teknolojik sulama yöntemlerinin kurulabilmesi amacıyla Ziraat Bankası tarafından modern basınçlı sulama kredisi verilmektedir. Bu kredi;

  • Çiftçilerin yetiştirmeye çalıştığı zirai ürünün, yetişmesi için gerekli olan suyun, doğal yollardan karşılamaması, halinde doğal kaynağından alınarak ürünün sulanması amacıyla sistem kurulması,
  • Sulama sistemlerinin teknolojik altyapısının sağlanması,
  • Modern basınçlı sulama yöntemlerini kullanmak isteyen çifçilerin bu sistem kapsamında derin kuyu açması, elektrik sisteminin kurulması ve diğer teçhizatların sağlanması için kullanılabilir.

Ziraat Bankası mekanizasyon kredileri ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilmek için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kurumsal/tarim bu siteyi inceleyebilir ve son kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell