Banka Hesabından Papara Hesabına Para Yatırma / Çekme

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bankacılık anlayışında ciddi değişimler yaşanmaya başlamıştır. Bu değişimler neticesinde dijital bankacılığın son dönemlerde biraz daha öne çıktığı söylenebilir. Dijital bankacılık örneklerinden kabul edilen Papara, insanlara ürettiği farklı çözümlerle dikkat çekmektedir. Bütün bunlar ise insanların Papara hakkında daha fazla bilgi almak istemesine neden olmaktadır. Bu yazımızda banka hesabından Papara hesabına yatırma ve çekme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Böylece siz de çok avantajlı olan bu işlemleri yapma imkanı yakalayacaksınız.

Banka Hesabından Papara Hesabına Para Yatırma

Papara kullanıyorsanız, bu hesaba para aktarmanız gerekebilir. Bunun için banka hesaplarınızı kullanabilir. Banka hesabından Papara hesabına para yatırma işlemini yapabilmek için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  • Herhangi bir banka hesabınızdan havale/EFT yapmak için işleme başlayın.
  • Bu işlemi Papara hesap numaralarına yapın.
  • Açıklama kısmına ise Papara kullanıcı numaranızı girin.

Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, açıklama kısmına yazılacak olan hususlardır. Normal bir havale veya EFT işleminde açıklama kısmının doldurulması gibi bir zorunluluk yok iken, Papara hesabına para gönderilirken böyle bir zorunluluk vardır. İşlemi bu şekilde yaptıktan sonra yaklaşık 15 dakika içinde gönderilen para Papara hesabına geçmiş olacaktır. Bu işlem tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Papara Hesabından Para Çekme

Papara hesabındaki parayı çekmek isterseniz, yukarıdaki adımların tam tersini izlemeniz gerekir. Yani Papara hesabından, banka hesabınıza havale yapmalısınız. Buradaki temel husus ise havale yaptığınız banka hesabının sizin adınıza olmasıdır. Farklı bir kişiye ait olan banka hesabına havale yapılması söz konusu değildir. Bu aşamadan sonra ise ilgili banka hesabından paranızı çekebilirsiniz. Ayrıca Papara Card alarak ATM’lerden de para çekebilirsiniz. Yapacağınız para çekimi için çekilen miktarın %2’si + 1 TL ödeme yapmanız gerekecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell