Banka & Finans

Wowwo Nedir? Senetle Araç Almak

Wowwo, Yeşil Holding tarafından İstanbul merkezli olarak kurulan ve internet üzerinden senetle sıfır ve ikinci el satışı gerçekleştiren bir araç satış platformudur. Günümüzde araç sahibi olmak isteyen ancak yeterli miktarda parası olmayanlar, araba alabilmek için bankalara taşıt kredisi başvurusunda bulunmak zorunda kalıyor. Ancak kredi notu düşük olan yahut sağlam bir geliri bulunmayan birine bankalar tarafından kredi verilmesi neredeyse imkansızdır. Bu durumu değerlendiren Yeşil Holding, kredi notu düşük olanlara, yeterli miktarda parası olmayanlara senet karşılığında araba satın alabilme imkanı sunmaya başlamıştır.

Wowwo üzerinden senet karşılığında araba almak için herhangi bir kefil, teminat yahut başka bir şey göstermenize gerek yoktur. Kredi başvurusu olmadan almak istediğiniz aracı internetten beğenmeniz ve aracın %25 ila %35’i arasındaki bir bedeli peşin olarak ödemeniz yeterli olacaktır. Wowwo, senet karşılığında satılan araçları için 24 ile 36 ay arasında değişen vade seçenekleri sunuyor. Bu anlamda bankalardan kredi alamayan kimseler, Wowwo üzerinden uygun tekliflerle araç sahibi olabilirler.

Araç Nasıl Alınır?

Wowwo’dan araç satın alabilmek için öncelikle https://wowwo.com/ adresini ziyaret edin. Wowwo sitesi hem kendisine ait olan hem de anlaşmalı olduğu galerilere ait araçların satışını bu site üzerinden yapmaktadır. Nitekim bu site dışındaki herhangi bir aracı Wowwo aracılığıyla almanız mümkün değildir. Bu nedenle öncelikle almak istediğiniz aracın sitede yer alıp almadığını inceleyebilirsiniz.

Hangi arabayı almaya karar verdiyseniz, listelenen araçlar arasında istediğinizi seçip Wowwo sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yaptırıyorsunuz. Kredi notunuzun yüksek veya düşük olmasına göre Wowwo sitesi size belli şartlarda ödeme seçenekleri sunuyor. Genellikle yüksek kredi puanına sahip olanlardan daha az peşinat talep edilirken kredi notu düştükte ilk başta talep edilen peşinat miktarı da artar. Netice itibariyle Wowwo’nun size sunduğu teklifi kabul ettikten sonra aracın %25 ile %40’ı arasındaki bir bedeli peşin olarak ödemeniz gereklidir. Bu peşinatı ödemeden Wowwo sitesi üzerinden araba almanız mümkün değildir.

Satın alınmak istenen aracın peşinat olarak ödenen bedelinin dışında kalan bedeli, her ay ödenmek üzere 24 ile 36 aylık vadeye bağlanır. Araç için kasko ve sigorta işlemleri tamamlandıktan sonra vade süresiyle orantılı olarak borcun ödenmesi için senetler tanzim edilir. Aracı satın alan kişi, senetlerin tamamını ödedikten sonra aracı kendi üzerine alabilir.

Araç Almanın Şartları

Wowwo’dan ikinci el yahut sıfır araç satın almak için 18 yaşını tamamlamış bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak yeterlidir. Nitekim Wowwo senet ile araba satışı gerçekleştirdiği için araba satın almak isteyen maddi durumu, kredi notu ile ilgilenmez. Daha önce bankalara olan borcunuzdan dolayı icra takibine düşmüş olsanız dahi %35’e varan peşinatları ödedikten sonra Wowwo’dan araç satın alabilirsiniz.

Wowwo’dan Araç Almak Güvenli Midir?

Wowwo, araba alım satımı yapan bir e-ticaret platformu olduğu için kendi bünyesinde uzman ekspertizler çalıştırmaktadır. Bu anlamda direk sahibinden aldığınız araçlarda dahi sorunlar çıkabilirken Wowwo aracılığıyla aldığınız araçlar da sorun yaşama ihtimaliniz oldukça düşüktür. Ayrıca kendi araç ustanıza da aracı inceletebileceğiniz için alınan araba açısından herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Bunun dışında Wowwo’dan araç alanların değil de Wowwo sitesinin araç satarken düşünmesi gereklidir. Nitekim siz sadece senet karşılığında araç satın aldığınız için ödemeniz halinde zaten aracı satın almış olacaksınız. Ancak ödeme yapmadığınızda Wowwo sitesinin icra takibiyle vs. uğraması gerekecek. Bu anlamda Wowwo sistemi üzerinden senet karşılığında araç satın alınması, alacak kişiler açısından oldukça güvenilirdir.

Wowwo’nun Avantajları Nelerdir?

Bankadan kredi almadan araç satın alınmasına imkan veren Wowwo sisteminin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar;

  • Wowwo sistemi üzerinden araç almak için başvuru yaptığınızda, herhangi bir süre beklemeden talebiniz onaylanır.
  • Wowwo aracılığıyla araç satışı yapan galerilerden araç alırken acaba araca kredi çıkacak mı, alabilecek miyim endişesine düşmeden eliniz güçlü olarak satıcıyla pazarlık yapabilirsiniz.
  • Araç satın almak için herhangi bir bankadan kredi çekmediğiniz için kredi limitinizde bir dolum olmaz ve ileride ihtiyaç duymanız halinde kredi çekebilirsiniz.
  • Senet karşılığında vadeli olarak aldığınız aracın taksitlerinizi, durumunuzun düzeldiği ileri bir dönemde erkenden ödemek istemeniz halinde vade farkı indirimi uygulanarak ileri tarihli faizlerden belli miktar düşüş yaptırabilirsiniz.
  • Bankalardan taşıt kredisi kapsamında alınan araçların ileri bir zamanda satılmak istenmesi halinde uzun bir prosedürle uğraşılması gereklidir. Nitekim banka rehninin kaldırılması banka borcunun ödenmesi vs. bu süreç uzayıp gitmektedir. Bu nedenle taşıt kredisi ile aldığınız araçları kredileri bitene kadar kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz. Ancak Wowwo sitesi üzerinden aldığınız bir aracı satmak için hiç uğraşmadan Wowwo merkezine gelmeniz yeterli olacaktır.
  • Aracınızı satmak istediğinizde Wowwo, sizden aracı uygun fiyatlarla geri alabilir. Nitekim öncelikle Wowwo’ya olan senet borçlarınız iptal edilerek geri kalan bedel size nakit olarak ödenecektir.
  • Aracınızı satmak yerine değiştirmek istediğinizde de imdadınıza Wowwo yetişiyor. Aracınızı Wowwo’ya getirip istediğiniz araç ile takas edebilirsiniz.
  • Ayrıca Wowwo üzerinden aldığınız araçlar için ilk etapta peşin Kasko bedeli ödemeniz gerekli değildir. İlk defa aldığınız döneme mahsus olmak üzere ilgili kasko bedeli senet tutarlarına eklenmektedir.

Wowwo sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak ve satışa sunulan araçları incelemek için https://wowwo.com/neden-wowwo sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu