Banka Şubesine Gitmeden Hesap Açmak

Bankalar tarafından verilen hizmetler, insanların hayatlarına büyük kolaylık getirmektedir. Bu kolaylıklardan birisi de banka hesaplarıdır. Bu hesaplar üzerinden fatura ödemesinden havaleye varıncaya kadar çok sayıda işlem yapılabilir. Üstelik internet bankacılığı kullanıldığında, bütün bunları oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Fakat bütün bunlar için hesap açmanız gerektiğini unutmayın. Bu yazımızda sizlere banka şubesine gitmeden hesap açmak için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. Böylece oturduğunuz yerden hesap açacak ve banka şubesinde sıra beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Banka Şubesine Gitmeden Hesap Açmak Mümkün Mü?

Banka hesabı açabilmeniz için başvuru formunu doldurmanız ve gerekli sözleşmeleri imzalamanız gerekiyor. Bu işlemleri yapmak için şubeye gitmekten başka çareniz yok gibi. Fakat bazı bankalar, şubeyi size getiriyor. Evet, yanlış okumadınız, bazı bankaların verdikleri hizmet sayesinde sözleşme ve başvuru formu sizin ayağınıza kadar geliyor. Böylelikle banka hesabını şubeye gitmeden açmış oluyorsunuz.

Bankaların bu noktadaki uygulaması son derece basit. Öncelikle internet üzerinden hesap açmak için başvuru yapmanız gerekiyor. Daha sonra banka, talebinizi onaylamak için size telefonla ulaşıyor. Onay vermeniz durumunda süreç başlıyor ve kurye ile gerekli belgeler size gönderiliyor. Kurye ile gelen belgeleri imzalıyorsunuz. Bu sırada kurye kimliğinizi tarayarak sisteme aktarıyor. İşlemlerin sonunda banka kartını size teslim ediyor. Süreç genel hatları ile bu şekildedir.

Banka şubesine gitmeden hesap açma işlemi yaptıktan birkaç saat sonra internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bazı bankalar size böyle bir imkan veriyor. Böylece kısa sürede hesabınızı kullanmaya başlamış oluyorsunuz.

Şubeye Gitmeden Hesap Açılan Bankalar

Geçmişte şubeye gitmeden hesap açılan bankaların sayısı oldukça azdı. İnternet teknolojisinin gelişmesi ve dijital bankacılığın yaygınlaşmasıyla birlikte durum değişti ve insanlara böyle bir imkanı sağlayan bankaların sayısı artmaya başladı. Şubeye gitmeden hesap açmak denildiği zaman akla ilk gelen bankalar şu şekildedir:

  • Enpara.com
  • CEPTETEB
  • Senin Bankan (Kuveyt Türk)

Bunların haricinde diğer bankalar da bu hizmeti vermeye başladı. Fakat diğer bankalar, daha önce banka müşterisi olmanız şartını öne sürmektedir. Yani A bankası ile geçmişte çalıştıktan sonra hesabınızı kapattıysanız, A bankasının şubesine gitmeden yeniden hesap açabilirsiniz. Yukarıdaki bankalar ise sıfırdan hesap açmak için bu imkanı sağlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell