Ziraat Bankası Gayrinakdi Krediler

Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, tüketiciden üreticiye kadar herkesin maddi olarak desteklenmesi için çeşitli krediler sunmaktadır. Ziraat Bankası nakdi olarak verdiği kredilerin dışında gayrinakdi krediler de sunmaktadır. Gayrinakdi krediler kendi içinde Teminat mektupları ve referans mektupları olarak ikiye ayrılır.

Ziraat Bankası Teminat Mektubu

“Teminatınız Ziraat Olsun” sloganıyla duyurulan Ziraat Bankası teminat mektubu, işletmelerin faaliyetlerinin devamlılığının sağlanması, mal alım satımında nakdi para kullanılmadan Ziraat garantisi altında işlem yapılmasına hizmet eder.

Teminat mektubu, kullanım türüne göre geçici, kesin, avans ve serbest bedelli olarak düzenlenebilir. Nitekim süreli ve süresiz olarak da düzenlenebilen teminat mektupları, işletmelerin hukuki, ekonomi alanındaki ihtiyaçlarına göre verilmektedir. Teminat mektubu hizmeti veren Ziraat Bankası, teminat mektubunun nakde dönüştürülüp dönüştürülmesine bakılmaksızın belli bir komisyon ücreti talep etmektedir.

Ziraat Bankası Referans Mektubu

Bir işin yapılması yahut hizmetin alınması amacıyla yapılan ihalelere katılmak için talep edilen referans mektubu, teminat niteliğinde değildir. Referans mektubu ile referans olunan işletme adına olumlu bir hava yaratılması amaçlanır. Bu kapsamda Ziraat Bankası; kendisi ile düzenli çalışan müşterilerinin özellikle kamu ihalelerine katılabilmesi için referans mektubu vermektedir. Referans mektubu alabilmek için ayrıca bir ücret yahut komisyon ödenmesine gerek yoktur.

Referans mektubuna bağlı olarak kazanılan ihalelerde, referans mektubu verilen kişinin taahhütlerini yerine getirmemesi halinde referans mektuplarının herhangi bir ödeme içeriği olmayacaktır.

Ziraat Bankası gayrinakdi kredilerle ilgili olarak detaylı bilgi almak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kurumsal/krediler sitesini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell