1 Nisan’da Okullar Tatil mi? Resmi Kurumlar Açık mı Bankalar?

1 Nisan 2019 Pazartesi günü tatil edildi mi? İlkokul Ortaokul ve Liseler Tatil mi Üniversiteler Öğrenime açık mı? 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi ertesi günü tatil var mı kısaca izah edelim.

31 Mart 2019 tarihinde Mahalli İdareler yani belediye seçimler olacaktır. Seçim Sandıkları yani oy verme işlemleri okullarda yapıldığından ve oy verme sayım işlemlerinin gece yarılarına kadar sürmesi hasebi ile pazartesi günü tüm ilk ve orta dereceli okullar okulların eğitime hazırlanması temizlik ve düzenin sağlanması için ertesi gün yani 1 Nisan’da tatil olarak planlanmıştır.

Okul Öncesi Eğitim Kurumlar, İlkokullar, Ortaokullar ve Liseler tamamı okulların eğitime hazırlanması için tatil olacaktır. Öğretmenlerde idari izinli sayılacak olup ek dersleri aynen ödenecektir.

1 Nisan’ da Memurlara Tatil mi?

Buna cevabımız hayır olacaktır seçim ertesi yani 1 nisan’da memurlara işçilere tatil olmayacak olup mesai aynen devam edecektir. Öğretmenlere tatil olmasının nedeni ise seçimlerin okullarda yapılması ve eğitimin yapılmasının mümkün olmamasından kaynaklanmaktadır.

1 Nisan’ da Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

31 Mart Yerel Seçimleri pazar günü yapılacak olup 1 nisan pazartesi günü bankalar resmi kurumlar borsa kısaca tüm kurumlar açık olacak normal mesai devam edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell