Denizbank fastPay Uygulaması Nedir?

FastPay uygulaması, Denizbank tarafından piyasaya sürülmüş olan mobil bir cüzdandır. FastPay uygulamasını kullanan kullanıcılar, herhangi bir bankadan almış oldukları kredi kartını uygulamaya ekleyerek bu uygulama üzerinden mobil para transferi yahut internetten yaptıkları alışverişlerde online ödeme yapabilirler. Bir nevi mobil ödeme aracı olan fastPay, kullanıcılarına 7/24, anında para transferi yapma imkanı sunmaktadır.

FastPay Uygulaması Ne İşe Yarar?

Fastpay uygulaması kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır, fastPay kullanarak yapabileceğiniz işlemleri sizin için derledik.

 1. Denizbank tarafından piyasaya sunulan fastPay uygulaması ile sadece para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını girerek para transferi yapabilirsiniz.
 2. Tüm banka ATM’lerinden günün her saati kartsız olarak para çekebileceğiniz gibi fastPay kullanan üye işyerlerinde de alışveriş yapabilirsiniz.
 3. FastPay uygulamasını, internetten yaptığını alışverişlerde ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede kredi kartı bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmayarak ileride yaşanması muhtemel olan kredi kartı hırsızlığının da önüne geçebilirsiniz.
 4. FastPay hesabınıza istediğiniz Denizbank ATM’sinden yahut herhangi bir bankaya ait kredi kartından ücret ödemeden bakiye yükleyebilirsiniz.
 5. Aylık olarak düzenli ödediğiniz faturaları, fastPay hesabınıza tanımlayarak hiçbir efor sarf etmeden hesabınızdan faturaların otomatik ödenmesini sağlayabilirsiniz.

FastPay Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Fastpay uygulamasını kullanabilmek için öncelikle uygulamayı cebinize indirmeniz gereklidir. Fastpay uygulamasına; App Store, Google Play Store ve KVK market mağazalarından ulaşarak mobil cihazınıza indirebilirsiniz. Akabinde fastPay kullanabilmek için uygulama üzerinden TC kimlik numaranız ve belirleyeceğiniz 6 haneli pin şifresi ile hesap oluşturmalısınız.

FastPay’e uygulama üzerinden kayıt olabileceğiniz gibi 3280’e kısa bir SMS atarak da fastPay üyeliği açabilirsiniz. Üyeliğinizi aktif hale getirdikten sonra yapmak istediğiniz işlemlere göre aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

 • FastPay Hesabına Para Yükleme

Fastpay hesabınıza kart kullanmadan para yüklemek için Denizbank ATM’lerini kullanabilirsiniz. Denizbank ATM’sine giderek fastPay bakiye yükleme seçeneğine tıklayın. Ardından çıkan ekranda fastPay hesabınızın numarasını girerek hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

Hesabınıza kart kullanarak para yüklemek isterseniz, fastPay ödemelerim sekmesinden kredi kartı bilgilerinizi girerek fastPay hesabınıza para yükleyebilirsiniz.

 • ATM’den Kartsız Para Çekme

Denizbank ATM’lerinden kartsız olarak para çekmek için fastPay cüzdanınızdan bir para gönderme şifresi oluşturun, ardından ATM’de fastPay menüsünden cüzdanımdan para çek butonuna tıklayın. Açılan sayfada telefon numaranız ile işlem şifrenizi girerek ATM’den kartsız para çekebilirsiniz.

 • Para Gönderme

FastPay hesabı üzerinden herhangi birine para göndermek isterseniz, fastpay hesabınıza giriş yaptıktan sonra para transferi sekmesine tıklayın. Ardından para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarası ile göndermek istediğiniz para miktarını girin. Para gönderme işlemini onayladıktan sonra uygulama size bir şifre verecektir. Para gönderdiğiniz kişi bu şifreyi kullanarak Denizbank ATM’lerinden bu parayı çekebilir.

 • Ödeme Yapma

FastPay üyesi işyerlerinden yaptığınız alışverişlerde ödeme yapmak için fastPay kullanmak için ödeme menüsünden ödeme yapmak istediğiniz işyerini seçin. Üye işyerine yapacağınız ödemelerde fastPay bakiyenizi kullanabileceğiniz gibi doğrudan uygulamaya tanımladığınız kredi kartlarını da kullanabilirsiniz.

 • Faturasız Hatlara TL Yükleme

Faturasız hat kullanan fastPay sahipleri, uygulama üzerinden kullandıkları GSM şirketini ve telefon numarasını seçerek hatlarına TL yükleyebilirler.

 • Çak Gönder İşlemi

Çak Gönder uygulaması sadece fastPay kullanıcılarına özel olup fastPay yüklü iki mobil cihaz arasında kolaylıkla para transferi gerçekleştirilmesini sağlar. Çak gönder sistemi ile para göndermek için sadece göndereceğiniz tutarı girmeniz yeterlidir.

 • Hesaba Aktar

FastPay hesabınızda bulunan bakiyenizi, hesaba aktar menüsünden daha önce uygulamaya tanımladığınız Denizbank hesabına tek tuşla aktarabilirsiniz.

FastPay İşlem Limiti Nedir?

Fastpay üzerinden yapılan işlemler için belirli limitler öngörülmüştür. Fastpay işlem limitleri Denizbank müşterisi olup olmamaya göre farklılık gösterir. Denizbank müşterisi olan fastPay kullanıcıları gün içerisinde 19.999 TL’ye kadar para transfer işlemleri yapabilir. Ancak Denizbank müşterisi olmayanlar ise, tek işlemle 499 TL gün içerisinde de toplam 1.999 TL para transferi işlemi yapabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.