Döviz Alım Satımında En İyi Kur Makası Hangi Banka

Günümüzde insanlar; altın yahut döviz alım satımı yaparak birikimlerini en iyi şekilde değerlendirebiliyor. Teknolojinin gelişmesi ile beraber döviz alım ve satımı artık internet bankacılığı ile çok kolay bir şekilde yapılabilir hale geldi. Karlı bir döviz alım satımı yapmak için; haberleri takip etmenin, iyi bir teknik analist olmanın yanında alım satım yapılan bankanın tercihi de önemlidir.

Mobil cihazların gelişimi ve internete erişimin bu kadar basite indiği bu dönemde, her banka mobil uygulamalar üzerinden cep bankacılığı hizmeti veriyor. Cep bankacılığı üzerinden döviz alım satımı yapmak neredeyse her bankanın sunduğu bir hizmettir. Ancak; döviz alım satımında kullanılacak banka seçimin de bankanın kur güncelleme ve işlem yapmada ne kadar hızlı olduğunun, kur makasının yüzde kaç olduğunun büyük önemi vardır. Döviz alım satımından para kazanmak isteyenler; muhakkak ki en iyi kur makasına sahip olan banka ile çalışmalıdır.

Döviz alım satımında en iyi kur makasına sahip olan banka ise; sürekli olarak değişmektedir. Bankalar günün şartlarına göre 0,1 ile 0,5’e varan kur makasları ile hizmet veriyor. Her bankanın kur makası belli aralıklarla güncellenmektedir. Eğer yüksek kur makası uygulayan bir banka ile çalışırsanız; zarar etmeniz oldukça olasıdır. Banka seçiminize yardımcı olmak adına; biz sizin için en iyi kur makasına sahip bankaları inceledik.

 • QNB Finansbank – Enpara Döviz Kur Kakası

QNB Finansbank’ın yeni teknoloji cep ve internet bankacılığı Enpara; müşterilerine oldukça iyi fırsatlar sunuyor. Eft ve havale ücreti almayarak müşterilerin ilgisini çekmeyi başaran Finansbank’ta ortalama 0.1 – 0.2 kur makası ile döviz alım satımı yapmak mümkündür. Ayrıca sitedeki kürlar, mesai saatleri içerisinde 6 saniyede bir yenilendiği için güncel kurlar üzerinden döviz alım satımı yapabiliyorsunuz. İnternet bankacılığında çığır açan Enpara, oldukça hızlı bir uygulamaya sahip olduğu için döviz alım satımında kullanılabilecek en iyi tercih olabilir.

 • Halkbank Döviz Kur Makası

Halkbank, internet bankacılığı sektöründe daha yeni yeni atılım yapan bir banka olmasına rağmen; online olarak döviz alım satımına imkan veren bir bankadır. Halkbank, en düşük kur makasına sahip olan bankaların başında gelerek Dolar için 0.1 kuruş, Euro için 0,15 kuruş kur makası uygulamaktadır.

 • OdeaBank Döviz Kur Makası

Bankalar mesai saatleri içerisinde düşük oranlarda döviz kur makası uygulamaktadır. Mesai saatlerinin bitimi ile beraber kendilerini korumak isteyen bankalar; güncel kurun daha düşüğüne alım yaparken çok daha yükseğine satış yaparlar. Bu anlamda OdeaBank diğer bankalardan ayrılarak; gece saatlerinde dahi diğer bankalara göre çok daha iyi oranlarda döviz kur makası uygulamaktadır. Bu nedenle döviz alım satımı yapmak isteyenlerin bu bankada da bir miktar döviz bulundurmalıdırlar.

 • İşbankası Döviz Kur Makası

Bu listede yer alan bankalar arasında en yüksek döviz kur makasını uygulayan banka İş Bankası’dır. Ancak; son zamanlarda yaşanan ani yükseliş ve düşüşler nedeniyle; döviz alım satımını durduran bankalara karşın İş Bankası müşterilerine hizmet vermeyi durdurmamıştır. Döviz alım satımı yapanların tam para kazanacağı sırada sistemin çalışmaması en olmaması gereken şeydir. Bu nedenle ben biraz daha fazla komisyon vereyim ama işimi garantiye alayım derseniz İş Bankasının internet bankacılığını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Döviz alım satımı yaparken kullanmanızı tavsiye ettiğimiz bankalar bunlardır, ancak kendi araştırmanızı yaparak sizin için daha uygun bir banka da bulabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda Türkiye piyasasına yeni girmiş bankalara yönelmeniz halinde daha avantajlı kur makaslarından yararlanabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla alım satım yaparken işlemlerinizi mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmelisiniz aksi halde güncel kurun çok aşağısında yahut yukarısında alım-satım yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Yorumlar

 1. ahmet avatarı ahmet dedi ki:

  hayal görüyor olmalısın gir sitelerine bak makas 20 30 kuruş akbank 1 kuruş

  1. Fatma avatarı Fatma dedi ki:

   çok haklısınız..

Sporsell