Güncel Bilgi

Ziraat Bankkart Combo Kart Nedir? Özellikleri

Ziraat Bankkart Combo Kart Nedir? Özellikleri

Bankkart combo, içinde hem banka kartı hem de kredi kartı özellikleri bulunan bir karttır. Yani yanınızda bir tek kart taşıyarak hem banka hem kredi kartını aynı anda taşıyabilirsiniz. Ziraat Bankası bu hamlesiyle normalde çok da içinde olmadığı kredi kartı sektörüne de adım atmış oldu. Yani Ziraat Bankası artık kendi kredi kartı markasını kullanmaya başladı.

2011 senesinden bu yana bankkart combo çalışmaları sürmekte idi. Bankkart combo ile bir alışveriş yaparsanız size banka kartı mı, yoksa kredi kartı mı diye sorulacaktır. Yani o an isterseniz kredi kartından yada hesabınızda bakiye varsa, isterseniz banka hesap kartından alışverişinizi tamamlayabileceksiniz.

Bankkart combo ilk olarak Ziraat Bankası çalışanları tarafından kullanılmış olup, teste tabii tutuldu. Bankakart combo test aşamasını geçtikten sonra artık Ziraat Bankası müşterileri tarafından da kullanılabilecek. Elde edilen verilere göreyse Ziraat Bankası Debit Card’ı olan müşterilerin sayısı 28 milyon ve bu müşterilerin yalnızca 5 milyonu kredi kartı müşterisi. Bankkart combo’nun çıkması ile birlikte kredi kartı kullanan kişilerin sayısında ciddi oranda artış beklenmektedir. Ziraat Bankası yıllardır maximum kart aracılığı ile kredi kartı hizmeti sunmaktaydı ve bu hamlesiyle aslında güzel bir işe imza atmış oldu.

Aynı şekilde geçtiğimiz yıllarda da Halkbank advantage bünyesinden ayrıldı ve kendi “paraf” kartını oluşturdu. Bu projenin de bayağı başarılı olduğunu söylememiz gerekir.

Bankkart Combo Özellikleri

Tıpkı maximum kartta olduğu gibi bankkart combo ile de Ziraat ATM’lerinden para çekebilir ve internet alışverişlerinde yine bu kartı kullanabilirsiniz. Bankkart combo’yu kullandık sıra combolira biritirecek ve bu combolira’lar ile alışveriş yapabileceksiniz. Bankkart combo ile maximum kart arasında ise öyle aşırı bir fark gözlemlenmemiştir.

Bankkart Combo 7 farklı konsept ile müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. İşte o konseptler:

 • Bankkart Combo
 • Bankkart Combo Gold
 • Bankkart Combo Platinum
 • Bankkart Başak
 • Bankkart Genç
 • Bankkart Girişimci
 • Bankkart Business

Bu konseptler arasında bulunan Bankkart Combo ile Bankkart Combo gold arasında gözle görülür aşırı bir fark mevcut değildir. Fakat Bankkart Combo Platinum bu bahsettiğimiz kartlardan daha farklı avantajlar sunmaktadır. Bu kart aracılığı ile ferdi yardım, araç yardım ve konut yardım gibi ayrıcalıklar sunulmaktadır.

Bankkart Combo Kumbara ve Combolira

Bu yeni konsept ile birlikte Ziraat Bankası iki yeni uygulamayı da dahil etti. Bankkart Combo Kumbara ve Combolira. Bankkart Combo ile alışveriş yaptıkça Combo kumbaranız birikiyor ve bu biriken puanlara da Combolira adı veriliyor. Belirli yerlerde bu Combolira’larınızı harcayabilirsiniz.

Maximum kart ile bu kart arasında çok da bir fark olmadığından söz etmiştik. Maximum kartta olduğu gibi bu kartta da a101, shell ve migros gibi yerlerde combolira’larınzı harcayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Başvurusu

Bankkart Combo sahibi olmak için 4 farklı başvuru yöntemi mevcuttur. Bu karta sahip olmak için internet, şube, müşteri hizmetleri yada SMS aracılığı ile başvurabilirsiniz. Bu bağlamda en basit başvuru yöntemi SMS ile yapılan başvuru yöntemidir.

SMS ile başvuru için COMBO yazıp boşluk bırakın ve T.C. kimlik numaranızı yazın. Bunları yazdıktan sonra 4757’ye gönderin. Bu bağlamda olumlu yada olumsuz bir dönüş sizlere sağlanacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. nuzhet dedi ki:

  limitini nasıl belirliyoruz istediğimiz miktar oluyormu limitte

 2. Şeyda dedi ki:

  Combo kredi kartına taksit yapılmıyor ise alışveriş yaptığın tutarı nerden temin ediyorlar yani maaşımızdan mı kesiliyor

 3. ERHAN dedi ki:

  KOMBO KARTIMIN KREDİ KARTI TARAFI ÇALIŞMIYOR BAHANESİYLE ALIŞVERİŞLERDE SÜREKLİ BANKAMATİKTEN ÇEKİYORLAR. BANKAMIZ BİZİ BİR GÜZEL SOYDURUYOR…

 4. Yusuf YİĞİT dedi ki:

  ben devletten her ay 500 tl burs alıyorum ve 9 ay taksitle aylık ödemesi 450 tl olan bir ürün satın almak istiyorum böyle şey mümkünmüdür

  1. admin dedi ki:

   değil burç için verilen öğrenci bankartlar ve tanımlı kredi kartları limitleri burs tutarınız ile limitlidir. Yani olmaz

 5. Sevgi dedi ki:

  Tebrikler! Bankkart Combo ile ilk alisverisinizi yaparak 50 TL ComboLira kazandiniz. Keyifli alisverisler dileriz. Bunu nasıl kullanıcam böyle bi mesaj geldi

  1. admin dedi ki:

   üye işyerlerinden kullanabilir sininiz.

 6. Sidar dedi ki:

  Yaani taksit yapamıyoruz

 7. Drmn dedi ki:

  Ben kart Combo başvurusu yaptım gelen mesaj şu banka kartı olarak adresinize gönderilmiştir,kredi kartı limiti bu kanaldan tahsis edilememiştir,limitinizin açılabilmesi için en yakın şubeye başvurabilirsiniz bu ne demek kredi kartı kısmıda onaylandı sadece limit mi açtıracam demek

  1. admin dedi ki:

   Evet size yakın bir ziraat bankasına gidiniz.

 8. Veysel dedi ki:

  Kredi kart ina taksit yoksa beş para etmez alişverisimi yapacam şansima mesaj gelirmi gelmezmi diyemi bekleyecegim öylemi maxsimum yada axsess almayi düşünüyorum taksit seçeneği olmayan bir kart kart değildir

  1. admin dedi ki:

   Üye işyerlerinden taksit yapılmaktadır olmayan yerler için taksit seçeneği extradan sunulmaktadır.

 9. Ramazan Baştuğ dedi ki:

  yıllardır ziraat bankası kredi kartı kullanıyorum yaklaşık 6 ay’dır combo kredi kartı kullanıyorum. Son gelen ekstrede 39.90.- tl kart aidatı ücreti yüklenmiş. Maaş aldığım banka farklı olmasına rağmen sizin kartınızı kullanıyorum. Açıkçası yıllardır kullandığım kartınızla ilgili yıllık aidat tahakkuk ettirilmemesini doğru bulmadığından bundan sonra bankanıza ait kartın sürekliliği için yıllık kart aidatının kaldırılmasını kadırılmadığı takdirde bundan böyle kullanamayacağımı bilgilerinize sunarım. Üstelik maaş aldığım bankanın kredi kartı aidatı olmamasına rağmen sizin bankanızı tercih etmiştim.

  1. admin dedi ki:

   Maaş aldığını banka şubesine başvurun işiniz çözülür

 10. Ramazan BEKER dedi ki:

  Taksit yapmıyorlar doğru ama alışverişi yaptıktan 1-2 dk sonra banka mesaj atıyor vade farksız faizsiz olarak şu kadar (3-5 neyse )taksit yapabilirsiniz diye mesaj alıyorsunuz bilginiz olsun, avantajlı yani güzel kart

 11. Şahika Girginkardeşler dedi ki:

  Combo kartın Medyamarkt-İzmir-Balçova mağazasından taksitli alışveriş yapamadım. Ziraat Bankası’nın kartına taksit yapmadıklarını söylediler.Böyle kısmen geçersiz bir kartı kullanmak zorunda mıyım?