Nedir?

En Popüler E-Posta Servisleri

İşi internetten olan kişilerin çok sık kullandığı e-posta hesapları, büyük şirketler tarafından bizlere daha kolaylık olsun diye geliştirilerek sunulmaktadır. E-posta, internet dünyasında kullanılmakta olan yazılı iletişim aracıdır. E-posta hesabını istediğiniz bir alan adı ve web sunucusu yardımı ile de oluşturabilmektesiniz. Alan adı alarak oluşturduğunuz e-posta hesaplarında genellikle toplu gönderim kısıtlanmakta ve büyük dosyalı mailler atamamaktasınız. Alan adı ile alınan e-postanın ne farkı var derseniz, kurumsal bir şirketseniz, alan adlı mail hizmeti sizin için idealdir. Bu hesapları sadece kurumsal şirketler kullanmamaktadır. İsteyen herkes alan adı ve web sunucusu alarak kendi mail hesabını oluşturabilir. Ama profesyonel anlamda mail hizmeti almak istiyorum ve ben bu alan adı meselesi ile uğraşamam diyorsanız sizin için yazımın devamında ücretsiz e-posta hesabı açabileceğiniz şirketleri bulabilirsiniz.

 Gmail Hesabı

Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru Google’nin kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu e-posta hesabının kullanımı basittir. Gmail bize 15 GB alan hediye etmektedir. Bu alanın yanı sıra mail gönderdiğiniz kişiler ile anlık olarak mesajlaşa bildiğiniz ve hatta arama ( abonelik satın alırsanız ) yapabilirsiniz. Gmail, kullanıcılarına bu özelliklerin yanında daha birçok özellik sunmaktadır. Eğer bir Google hesabınız varsa hemen Gmail’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Outlook.com

Hotmail ( MSN )’yi bilmeyen yoktur. Outlook, Microsoft’un kullanıcılara sunduğu bir mail servisidir. Outlook hesabı açtığınız takdirde, bu hesap ile Skype, Windows kullanıcısı vs. daha birçok alanda kullanabiliyorsunuz.

Yandex.Mail

Yandex şirketi ABD’de kurulmuş olsa da Rusya menşeilidir. Yandex, Google arama motoruna karşı rekabet için çıkarılmıştır. Yandex bizlere ücretsiz 10 GB mail alanı ile hizmet vermektedir. Yadex’in kullanımı da diğer e-posta sağlayıcıların ara yüzleri gibi kolaydır. Yandex maili kullandığınız takdirde, yandex’in kullanıcılara sunmuş olduğu tüm imkânlardan tek hesap ile yararlanabiliyorsunuz.

Yahoo Mail

Yahoo kurulurken arama motoru olarak kurulmuştur ve bu yarışta fazla yer sahibi olamamıştır. Fakat Türkiye’de yahoo mail kullanım oranı diğer mail hesaplarına göre ( Google hariç ) biraz fazla olduğu gözlemlenmektedir. Yahoo’da diğer e-posta servis sağlayıcılar gibi ücretsiz olarak e-posta alıp-göndermemize olanak sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu