En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Servisleri

Bulut depolama, teknolojinin ortaya çıkardığı gelişmeler ile oluşturulmuş bir teknolojidir. Bulut depolama kullanıcıları sanal dünya üzerinde kendilerine ait bir depolama alanını oluşturup, sahip olurlar ve dosyalarını burada saklayabilirler. Bu alanları kullanan kullanıcıların, yer sağlayıcı şirkete herhangi bir şey olmadığı takdirde ömür boyu silinmeden verilerini koruyabilirler. Bu verilere mobilden ya da bilgisayardan ulaşabilirler. Bulut depolama sayesinde istediğiniz veriler her zaman yanı başınızda olacaktır. İstediğiniz yerden bu dosyalara erişebilir hatta online yada cihazınıza indirerek düzenleme yapabilirsiniz. Şuan Türkiye’de çok sık kullanılan bulut depolama sistemi gelecekte kullanıcılara daha çok kolaylık sağlayacağı şimdiden anlaşılmaktadır.

Google Drive Bulut Depolama

Android işletim sistemi yüklü olana tüm telefonlarda artık Google Drive yüklü olarak gelmektedir. Aslında android telefon kullanıpta farkında olmayan birçok kişi vardır. Ama onlar farkında olmasa da ilaki telefonları bir şeyin yedeğini almıştır. Örneğin bulut depolama kulanmayı bilmiyorsunuz ve Whatsapp yedek alma işleminiz açık. İsterseniz hemen Google Drive girerek yedeklerinize bakabilirsiniz.

Google Drive kullanıcılarına 15 GB ücretsiz depolama alanı sağlamaktadır. Daha çok depolama alanına ihtiyacınız varsa 100 GB için aylık 5,79 ₺, 1 TB için aylık 28,99 ₺, 10 TB için aylık 289,99 ₺ ödeme yapmanız gerekmektedir.

Dropbox Bulut Depolama

Dropbox bulut depolamayı duymayan veya karşılaşmayan yoktur herhalde. Çünkü internetten bir şey indereceğimiz zaman alternatif olarak dropbox linki verirler ve daha hızlı indirmemizi sağlarlar. Dropbox, yeni üye olan kullanıcılarına 2 GB ücretsiz bulut depolama alanı sunmaktadır fakat sosyal medyadan arkadaşınızı davet ederseniz ve sizin sayenizde dropbox’u kullanmaya başlarsa, dropbox sizi ödüllendiriyor. Ödül olarak 16 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor.

Mega Bulut Depolama

Mega bulut depolama kullanıcılarına 50 GB ücretsiz depolama alanı sunmaktadır. Ücretsiz olarak sunduğu depolama alanı neticesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Mega, kendine çok güvenmektedir. Tabir ettiğine göre bizim upload ettiğimiz dosyaları kriptolu şekilde şifreleyerek sisteminde saklamaktadır.

OneDrive Bulut Depolama

Windows 10’a entegre olarak gelmekte olan OneDrive bulut depolama sistemi kullanıcılarına 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Windows’a entegre olarak gelmesi bizlere herhangi bir dosya indirmeden bulut depolama sistemini kolayca kullanmamıza olan sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell