İninal Nedir?

İninal kart günümüzde çok sık kullanılan ve oldukça fonksiyonlu olan kartlardan biridir. Peki İninal kart nasıl kullanılır? Karta para yükleme nereden yapılır?

İninal kart içine belirli bir miktar kadar para yükleyebileceğiniz ve o belirli miktar kadar yüklediğiniz para kadar harcaya bileceğiniz bir karttır. İninal kartta bu işlemleri gerçekleştirmek için herhangi bir hesap açmanıza ya da kredi kartı sahibi olmanıza gerek yoktur. İninal kart, kalktığınızda para yükleyerek alışveriş yapabileceğiniz en ödemeli bir kart biçimidir. İninal kart, yurt içinde, yurt dışında, kredi kartı ve banka kartının geçtiği yerlerden, internet alışverişlerinde, mağazalarda kullanılabilir. Peki İninal kart sahibi olmak için ne yapmamız gerekiyor? İninal kartta bulunan özellikler nelerdir? İninal kart kullanım ücreti ne kadardır? İninal karta para yükleme işlemi nasıl yapılır? İninal karta para yükleme noktaları nerelerdir? Bu ve buna benzeyen sorular hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İninal Kart Sahibi Olmak İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

Birçok kişi, ininal kartın sağlamış oldu özelliklerden dolayı İninal kart sahibi olmak istiyor. Öncelik ile 13 yaşından küçükler için bile gözetimi ile İninal kart kullanılabilmektedir. 13 yaşını geçenler ise İninal kart kullanabilmektedirler. İninal kartı PTT ve baz işyerlerinden satın alabilmek için ise 15 yaş sınırı bulunuyor. İninal kartın bulunduğu birçok satış noktası bulunmaktadır. Eğer sizde ininal kart satın almak istiyorsanız bu satış noktaları hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinip ininal kart sahibi olabilirsiniz.

İninal Kartın Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

İninal kart sahip olduğu özelliklerden dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İnal kartın sahip olduğu bu özelliklere ilk olarak İninal kartın ön ödemeli olarak kullanılmasını verebiliriz. İninal kart ön ödemeli bir kart olduğundan İninal kartınıza ne kadar para yatırırsanız o kadar harcayabilirsiniz. paranızın nakit olarak çekme özelliği bulunduğundan dolayı da yatırmış olduğunuz parayı kolay bir şekilde çekip cebinize koyabilirsiniz. Aynı zamanda birçok yerde geçerli olduğundan dolayı İninal kart yaptığınız internet alışverişleri sırasında sizi mağdur etmeyecektir. İninal kart sahibi olmak için başta alınan ücret ve sonrasında her ay verilmesi gereken aylık kullanım ücreti her cebe uygun olduğundan kullanmış olduğunuz İninal karta büyük miktarda para ödemeniz gerekmez. Ayrıca bu kartın çoğu yerde kullanılabilir olması ve çoğu yerden kolayca temin edilebilmesi de İninal kart özellikleri arasında bulunmaktadır.

İninal Kart Kullanım Ücreti Ne Kadardır? İninal Kartı Kaç TL’ye Temin Edebilirsiniz?

İninal kart kullanım ücreti, birçok kişi tarafından araştırılıp her cebe uygun olarak seçilmiştir. İlk kez İninal kart sahibi olanlardan 5 TL ücret alınır. Sonrasında İninal kartı kullandığınız her ay için kartınızdan aylık kullanım ücreti olarak 2 TL alınır. Eğer kartınızda hiç para bulunmuyor ise aylık kullanım ücreti olarak bulunan bu 2 TL alınmaz. Ayrıca İnal kartında para yüklediğiniz zaman da hiçbir şey yönelik olarak bu 2 TL kartınızdan alınmaz. Ancak unutmamanız gerekir ki İninal karta yalnızca TL yüklenebilir. İninal kart içerisinde bulunmakta olan bakiyeniz birçok ATM’den nakit olarak çekilebilir. ancak İninal karttan bir yıl içerisinde en fazla 300 TL tutarında nakit para çekilebilir. İşlem ücreti olarak ise bir miktar çekim ücreti alınır.

İninal Karta Para Yükleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İninal kart sahibi olmak isteyen birçok insan ne yapar da para yükleme nasıl gerçekleştiğini sormaktadır. İninal karta para yükleme işlemi cüzdan adlı uygulamaya girdim işlemlerim kısmından para yok yarısını seçilerek yapılabilir. Eğer para yükleme işleminiz başarısız olmuş ise para iade edilir. İşte ininal karta para yükleme işlemi bu kadar kolay.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.