ÖLMEDEN ÖNCE İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ BEŞ KORKU FİLMİ

Cinlerden tutun doğa üstü yaratıklara kadar birçok korkunç yaratığın kol gezdiği en korkunç korku filmleri arasından sizler için bir derleme yaptık. Gelin sizler için derlediğimiz ölmeden önce izlenmesi gereken en iyi beş korku filmi seçeneklerine bir göz atalım.

“Mısırlar hazırsa ışıklar kapansın. Korku kuşağı başlıyor!” Birçok insanın severek izlediği korku filmleri içinde aksiyon ve macera barındıran korkutucu olmasının yanı sıra bir o kadar da gerilim filmi kategorisine giren korku filmleri her daim popülerliğini koruyan filmler arasındadır. Cinlerden tutun doğa üstü yaratıklara kadar birçok korkunç yaratığın kol gezdiği en korkunç korku filmleri arasından sizler için bir derleme yaptık.   Gelin sizler için derlediğimiz ölmeden önce izlenmesi gereken en iyi beş korku filmi seçeneklerine bir göz atalım.

1.      KUZULARIN SESSİZLİĞİ (1991)

Kuzuların Sessizliği, 1991 yılında vizyona giren ABD yapımı bir psikolojik gerilim ve korku filmidir. Bir film aynı anda nasıl hem korkutucu hem duygusal hem de aksiyon dolu olabilir diyorsanız Kuzuların Sessizliği sizin için biçilmiş kaftan! Yapımcı koltuğunda Kenneth Uth,
Edward Saxon, Ron Bozman otururken başrollerinde Jodie Foster, Antony Hopkins, Scott Glenn ve Ted Levine bulunan Kuzuların Sessizliği Thomas Harris tarafından yazılan aynı isimli romanın beyaz perdeye aktarılması ile ortaya çıkmış bir filmdir.  Filmin konusu ise FBI ajanı Clarice’in sapık bir katilin peşine düşmesini ve bu süreçte göz altında tutulan bir başka psikopat doktordan yardım ister ancak hiçbir şey planladığı gibi gitmez ve Clarice Starling için olaylar git gide karanlık hale gelmektedir. 7 alanda Oscar adayı gösterilen Kuzuların Sessizliği toplam 4 alanda da ödül getirmiş bir filmdir. Birçok dile çevrilen Kuzuların Sessizliği ölmeden önce izlenmesi gereken korku filmleri arasında ilk sırayı hak ediyor.

2.      Hush (2016)

Hush, tamamı ile gerilim ve nefeslerinizi tutacağınız tarzda bir film. Adeta film boyunca nefes almayı unuttuğunuz zamanlar bile olabilir. Çünkü anlık olarak duygu değişimleri yaşatan bu film sizi bir hayli gerebilir. Filmin konusu duyma yeteneğini kaybetmiş bir kadının orman evine musallat olan bir psikopatı ve kadının bu psikopat ile mücadelesini konu alıyor. Ciddi anlamda sizi izlerken halden hale sokabilecek tarzda gerilim dozu yüksek bir film. Unutmadan söylemek gerekir. Bir filmden hayat dersi vermesini ya da sonunda sizi büyülemesini bekliyorsanız bu filmin sonu sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Genel olarak anlık duygularınıza hızlı değişimler yaşatabilecek bir film. Farklı bir deneyim olabilir.

3.      Deliver Us From Evil (2014)

Bu film kelimenin tam anlamı ile harika şeytan çıkarma filmlerinden biri. Eğer ayinli ve şeytan çıkarma temalı filmleri seviyorsanız ve korkmaktan haz alıyorsanız tam size göre olabilir. Filmin adının dilimizdeki çevirisi “ Bizi Kötüden Koru”. Kelimenin tam anlamı ile bir şeytan çıkarma filmi. Korkuturken aynı zamanda her an bir şey olabilir hissi içinde olacağınız bu filmde tanıdık simalardan Eric Bana oynuyor. Oldukça ilgi çekici ve korkutucu bir film.

4.      The Banshee Chapter (2013)

The Banshee Chapter, 2013 yılında vizyona giren ve birçok paranormal olayın aynı anda yaşandığı filmlerden biri. Bu filmi izledikten sonra gece yatarken etrafı iki kez kolaçan etme ihtiyacı duyabilirsiniz. Sürekli karşınıza çıkan paranormal olaylar ve tam olarak gösterilmeyen ancak orada var oldukları bilinen doğaüstü yaratıklar sizi gerçekten dehşete düşürebilir. Bu tarz filmleri iki kez izlemek psikoloji sağlığınız için çok iyi olmayabilir. Gerçek anlamda gerilim yaratan filmlerden biri. Üstelik çok da bilinmeyen bir film.

Bu yazımızda sizler için Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 5 Korku Filmi seçeneklerini sunduk. Sizlerin de ölmeden önce izlenmesi gerek dediğiniz korku filmleri varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell