Nasıl Yapılır?Banka & Finans

Enpara Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Enpara, QNB Finansbank’a bağlı olarak hizmet veren dijital bir kurum. Dijital bankacılığın ilk örneklerinden birisi olan Enpara.com, alışılmış bankalardan çok farklı hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin çok yüksek müşteri memnuniyeti sağlaması, insanların Enpara.com’a olan ilgisini her geçen gün biraz daha arttırmaktadır. Enpara, QNB Finansbank ATM’leri üzerinden hizmet verir. Söz konusu ATM’lerden farklı hesaplara para yatırma gibi bir imkan da vardır. Bu yazımızda Enpara başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Böylece bu alandaki önemli bir ihtiyacı giderme imkanı yakalamış olacaksınız.

Enpara ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Enpara ATM’den başkasının hesabına para yatırma işleminin QNB Finansbank bankamatiklerinden yapılması, işlemin benzer şekilde gerçekleşmesine neden olur. Bankamatiklerdeki menüler izlenerek bahse konu işlem gerçekleştirilebilir. Burada izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • ATM’nin giriş tuşuna basılır ve böylece kartsız işlemler menüsüne geçilmiş olur.
  • Açılan seçeneklerden Hesaba Para Yatırma seçilir.
  • Sistem tarafından istenen T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu doğru olarak girilir.
  • Hesap numarası ve şube kodu girilir.
  • Para, bankamatikte bulunan para yatırma haznesine bırakılır.
  • Cep telefonuna gelen şifre ilgili bölüme girilir ve işlemde hata yoksa onay verilir.

Yukarıdaki adımların ardından para yatırma işlemi tamamlanmış olacaktır. Böylece şubede beklemeden, zaman kaybetmeden para yatırma işlemini gerçekleştireceksiniz. QNB Finansbank tarafından konulan işlem limitleri, burada da aynı şekilde geçerlidir. Buna göre en fazla 19.900 TL’lik para yatırma işlemi yapılabilir.

Enpara.com, bütün bu işlemleri ücretsiz olarak yapar ve herhangi bir komisyon talep etmez. Bundan dolayı müşteriler için son derece avantajlıdır. Ücretsiz olarak başkasının hesabına para yatırma işlemi bu şekilde yapılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu