Konut Kredisi Faiz Oranlarında İndirim 2020

Konut kredisi faiz oranlarında kamu bankaları tarafından 2020 Ocak başından geçerli olmak üzere faiz indirimine gidildi. Daha önce Kamu bankaları tarafından 0.99 aylık faiz oranına düşülen faizler 1 Ocaktan geçerli olmak üzere düzenleme yapıldı.

Kamu Bankaları olan Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank tarafından hayata geçirilen yeni faiz oranları ev sahibi olmayı düşünenler için daha az maliyet ile ev sahibi olmanın yolunu da açmış oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafınan duyurun indirim ile birlikte daha az maliyetle ev sahibi olmanın yolu açılmış bulunmaktadır.

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak olan 120 ay vade ile 0.99 Aylık faiz oranı ile verilecek olan konut finansman desteği sadece sıfır konut alımlarında geçerli olacaktır. yani ikinci el bir ev almak yada daha önce kullanılmış arzı sağlanmış konut alımlarında geçerli oran olmayacaktır. Bunun için uygulanacak faiz oranı yine 0.99 olarak uygulanmaya devam edecektir.

Özetle, 1 ocak 2020 tarihinden geçerli olacak olan 0.79 aylık faiz oranı sıfıt konutlarda daha önce arz edilmemiş stokta bulunan konutlar ile birlikte sadece bireysel konut edinmelerinde sağlanacak olan finansman desteğidir.

Yeni konutlara yapılacak başvurularda ekspertiz değerinin %80 kadarına kredi sağlanacak olup yine harç vb masraflar hariç olacaktır. Başvuru için size en yakın Ziraat Bankası, vakıfbank ve Halkbank şubesine başvurmanız gerekecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell