TEB’ten Satılık Gayrimenkuller


Gayrimenkul satın almak birikimlerin değerlendirilmesi adına kullanılacak en iyi yöntemlerden biridir. Ancak çalkantılı piyasa koşulları herkesin yatırım yapmasını engelleyebiliyor. Bu noktada bazı yatırımcılar bankaların satışa çıkardığı icralık gayrimenkuller ile ilgileniyor. Çünkü bu gayrimenkuller değerinin altında bir rakama satılabiliyor. Bu da daha az birikimle yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat oluşturuyor.

TEB de icralık mallarını satışa çıkaran bankalardan biri. Üstelik 90 gün arayla ilanlarını da güncelliyor bu sayede TEB’ten satılı gayrimenkuller sürekli olarak teklif almaya açık hale getiriliyor. Tabi en uygun alışveriş için bankanın güncellemelerini kaçırmamakta fayda bulunuyor. Çünkü bu güncellemeler doğrultusunda taşınmazın bedeli düşebiliyor.

TEB’e Satılık Taşınmaz İçin Nasıl Teklif Verilir?

TEB de e – ticaret seçeneklerini aktif olarak kullanan bir banka, dolayısıyla tekliflerinizi internet üzerinden verme ayrıcalığına sahipsiniz. Bu sayede taşınmaz fiyatlarını takip etmek çok daha kolay olabiliyor. Ancak elbette TEB satılık icralık mallar için diğer bankalar gibi en yüksek teklifi veren nokta ile çalışıyor.

TEB bir özelliği ile de diğer bankalar arasından sıyrılmayı başarıyor. Bu banka diğer bankalarda zorunlu olan teminat bedelini talep etmiyor. Yani müşteriler, teminat yatırmadan da teklif verme hakkına sahip olabiliyor. Bu bankadan taşınmaz alacak kişiler, hem TEB’ten, hem de başka bir bankadan kredi kullanabiliyor. Yani yeterli nakdi bulunmayanlar da bu fırsatlardan faydalanabiliyor.

Yerinde İnceleme Talebinde Bulunulabilir

TEB ile çalışmak isteyen ve bu bankanın ilanlarına teklif vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir husus bulunuyor. Bu da ilanda yer alan gayrimenkulü detaylı bir şekilde araştırmak. Çünkü diğer bankalar gibi TEB de yeterli detaya yer vermeyebiliyor. Bunun için belediye ya da tapu dairelerinden faydalanılabilir.

TEB’ten satılık icralık mallar için yerinde inceleme talep ederseniz banka bu talebinizi de geri çevirmiyor. Ancak bunun için bankaya başvuru yapmanız gerekecektir. Banka belirli günlerde, bu taşınmazlar ile ilgilenen kişileri ilgili noktalara götürüyor. Tapu masrafı ve diğer giderler bu bankada da alıcı kişiye ait oluyor. Ayrıca taşınmaza ait elektrik ve su giderlerini yine alıcı kişi üstlenmiş oluyor.

Türk Ekonomi Bankası, müşterilerinden kredi borcuna karşılık el koyduğu taşınmazları öğrenebilmek için resmi siteyi takip edebilirsiniz.
Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracıları da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..

Yorumlar

  1. Barış özer avatarı Barış özer dedi ki:

    Ev almak

Sporsell