Adana’da Kamp Yapılabilecek 3 Ücretsiz Yer

Adana kamp alanları nelerdir? Adana’da kamp yaparken ihtiyacınız olan teknik ekipmanlar nelerdir? Doğru kamp alanı seçimi yapmak güzel bir kamp aktivitesi için büyük önem taşır. Peki Adana’da en iyi kamp nerede yapılır? Merak ettikleriniz ve çok daha fazlasını sizler için derledik. İşte Adana’da kamp yapılabilecek 3 ücretsiz yer.

Adana’da kamp yapılabilecek yerler, kamçıların bir hayli araştırdığı konulardan biridir. Adana ili kamp alanları ve muhteşem doğa güzellikleri ile henüz tam olarak keşfedilmemiş birçok harika kamp alanına sahip. Bu kamp alanları arasında size en uygun olanını seçebilir ve kamp yapmanın tadına varabilirsiniz. Üstelik Adana kamp alanları konusunda bir hayli zengin illerimizden biridir. Peki Adana kamp alanları nelerdir? Adana’da kamp yaparken ihtiyacınız olan teknik ekipmanlar nelerdir? Doğru kamp alanı seçimi yapmak güzel bir kamp aktivitesi için büyük önem taşır. Peki Adana’da en iyi kamp nerede yapılır? Merak ettikleriniz ve çok daha fazlasını sizler için derledik. İşte Adana’da kamp yapılabilecek 3 ücretsiz yer.  

1.      Küp Şelaleleri

Küp şelaleleri, Adana’da bulunan ve çok bilinmeyen kamp alanlarından biridir. Kamp yaparken dikkat edilmesi gereken birçok şey vardır. Kamp alanına hazırlıklı gelmekten tutun da teknik ekipmanlara kadar kamp alanına uygun bir hazırlık yapmak gerekir. Bunun için ise sahip olmanız gereken en önemli bilgi kamp alanının nitelikleridir. Küp şelaleleri Aladağ ilçesinde bulunan ve insanların daha çok yürüyüş yapmak ya da piknik yapmak gibi amaçlar ile gittiği kamp alanlarından biridir. Tamamen ücretsiz bir kamp alanıdır. Ancak şelalenin olduğu bölgede yüzmek istiyorsanız bilmeniz gereken bir şey var. Su oldukça derin. Bu yüzden temkinli davranmanızda ve yüzme bilmiyorsanız dikkatli olmanızda fayda var. Burada WC ve Duş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmuyor. Bu nedenle tüm ihtiyaçlarınızı -buna gıda ihtiyaçları da dahil çünkü alanda tesis yok- önceden hazırlamalı ve yanınıza almalısınız.


İlginizi Çekebilir! Kamp Çadırı Nasıl Seçilir?

2.      Çakıt Vadisi

Çakıt Vadisi, kampçıların Adana civarında en çok uğradığı kamp alanlarından biridir. İnsanların yürüyüş yapmak için de gittikleri vadide yeşil alanlar bir hayli fazla. Ancak yeşil bölgelere ulaşmak için kayalık arazileri geçmelisiniz. Ayrıca kayalık arazilerin bir hayli fazla olduğu bu kamp alanında daha çok profesyonel kampçılar bulunmakta. Aile gezilerini içeren kamplar için pek uygun bir yer olmadığı kesin çünkü kayalar hareket etme konusunda zorluk çıkarabiliyor. Ancak zorluklara rağmen buna değdiğini düşünebilirsiniz çünkü kamp alanında harika bir hava ve doğa bulunuyor. Bunca kayalığa rağmen kampçıların ısrarla Çakıt Vadisini tercih etmesinin nedeni de bu olsa gerek.  Çakıt Vadisi içerisinde kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmuyor. Yine Küp Şelalelerinde olduğu gibi aynı şekilde ihtiyaçlarınızı önceden karşılayarak alana gitmelisiniz.


İlginizi Çekebilir! Kambiyo Senedi Nedir?

3.      Yumurtalık Kuş Cenneti

Yumurtalık Kuş Cenneti, kamp söz konusu olduğunda Adana’da bahsetmeden geçilemeyecek alanlardan biridir. Adana ücretsiz kamp alanları arasında şüphesiz en ilginç olanının Yumurtalık Kuş Cenneti olduğunu söyleyebiliriz. Buraya gelen kampçılar yanında kamera getirmediğinde pişman oluyor. Kamera getirenler de kameralarını ellerinden bırakmıyor çünkü saklanmak istenen bir hayli fazla manzara var. Bölgenin bitki örtüsü bir hayli zengindir. Bu nedenle farklı bitkileri hatta hiç görmediğiniz çeşitten bitkileri bile görmeniz mümkün olabilir. Yumurtalık Kuş Cennetinde kamp yapmak isteyen kampçılar için bir önerimiz olacak. Tüm ihtiyaçlarınızı önceden hazırlayarak gelin çünkü diğer iki kamp alanında olduğu gibi bu ücretsiz kamp alanında da herhangi bir tesis bulunmuyor. Tuvalet ve duş gibi gereksinimleri karşılayacak yerler de bulunmuyor.

Her ne kadar kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yeterli tesisler bulunmasa da Adana ücretsiz kamp alanları arasında çok sevilen bu üç kamp alanına hayran kalacağınıza eminiz. Kamp denildiğinde doğa, su, dinlenmek, keşif gezisi yapmak ve çok daha fazlası aklınıza gelebilir. Aklınıza gelen tüm kamp aktivitelerini yapmak için Adana ücretsiz kamp alanları iyi bir seçim olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.