Nedir?Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Elma Hesabı Nedir?

Elma Hesabı, gündüz vadesiz hesap mantığı ile çalışan fakat akşam hesapta bırakılan bakiye üzerinden vadeli mevduat hesabı gibi müşterilerine gecelik getiri sağlar. Bu getiriyi fon alım satımı ile sağlayan Elma Hesabı, Garanti Bankası müşterilerinin en sık kullandığı ürünler arasında yer alıyor.

Elma Hesabın Özellikleri:

Müşterilerin tüm bankacılık işlemleri ve ödemelerini gerçekleştirdikten sonra hesapta kalan bakiyeyi değerlendiren Elma Hesap, bu bakiyeler ile otomatik olarak fon alım satım işlemleri yapar. Fakat bu işlemi yapabilmesi için hesapta bulunması gereken alt limit 3.000 TL’dir. Bu tutarın üzerindeki her bakiye için Garanti Bankası tarafından otomatik olarak “Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu” işlemleri otomatik olarak yapılır, müşteriler için fon alımı sağlanır. Hesaba herhangi bir giriş olduğunda ise (maaş yattığında dahi) para bu fonda değerlenmeye başlar.

Elma Hesap’ın Müşterilerine Sunduğu Avantajlar:

  • Müşteriler Elma Hesap’larına otomatik ödeme tanımlayabilir ve vakti geldiğinde okul, taksit, kredi ödemesi, kira, faturalar gibi ödemeler otomatik olarak ödenir,
  • Paralar gecelik olarak Elma Hesap’ta değerlendirileceği gibi, müşteriler hesaplarından diledikleri zaman nakit çekimi yapabilir. Nakit çekimi yapıldığında veya hesaptan herhangi bir ödeme çıkışı olduğunda müşteri herhangi bir değer kaybı yaşamaz.
  • Müşteriler “Garanti Bankası Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu” ile değer kazanan paralarını ödemeler veya nakit çekim için 24 saat boyunca diledikleri zaman ATM’lerden, internet bankacılığından, 444 0 333 numaralı müşteri iletişim merkezinden Garanti Bankası şubelerinden kullanabilirler.

Elma Hesap’a Nasıl Başvurulur?

Elma Hesap açtırmak isteyen Garanti Bankası müşterileri internet şubesinden (başvurular menüsünden ⇒ hesap açılışı adımları sırasıyla takip edilmelidir), Garanti Bankası şubelerinden veya 444 0 333 numaralı Alo Garanti Müşteri Hizmetleri’nden yardım ve destek alabilirler. Henüz hesabı olmayanların ise kendilerine en yakın Garanti Bankası şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

Elma Hesap E-Ekstre Nasıl Alınır?

Elma Hesap kullanan Garanti Bankası müşterileri, hesap özetlerini e-posta olarak talep edebilir. Elma Hesap ile ilgili yapılmak istenen ekstre ve diğer işlemler için internet bankacılığı üzerinden;

Garanti İnternet Bankacılığından ⇒ Yatırımlar ⇒ Mevduat Ürünleri ⇒ Elma Hesabı / Değişiklik adımları takip edildikten sonra “Elma Hesabı ekstremin e-posta adresime gönderilmesi” adımını seçtikten sonra düzenli olarak hesap ekstrelerini e-mail olarak alabileceklerdir. Sistemde kayıtlı e-posta bilgisi olmayan müşteriler ise, yine internet bankacılığından Tanımlamalar à Bilgi Güncelleme adımlarını takip ederek e-posta adreslerini tanımlayabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu