MEBBİS Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Değiştirilir?

Milli Eğitim bakanlığında çalışan öğretmen memur ve diğer tüm personellerin özlük bilgilerini MEBBİS üzerinden takip ederler, Yine Burada bulunan telefon ve mail adresleri de bazen güncellenme ihtiyacı doğar ancak son yapılan düzenleme ile telefon numarası değiştirme işlemi için bazı işlem basamaklarını yapmanız gerekecektir.

Öncelikle çalıştığını kurumuma dilekçe ile başvurmanız gerekecektir. Dilekçe telefon numarasının güncellenmesi talebi ile yazılan dilekçenizi kurumuza vermeniz ve özellikle dilekçe olarak DYS sistemi üzerinden kayıt altına alınması sağlanmalıdır. Kurumuza vermiş olduğunuz dilekçenizi kayıt edildikten sonra aynı zamanda e-devlet üzerinden dilekçelerim sekmesinden de görebilirsiniz.

  • Numara Değişikliği kurumunuz MEBBİS yetkili personel tarafından yapılabilir dilekçeniz yetkili personel tarafından kayıt edilebilir o yüzden kurumunuz tarafından işlemler yapılacaktır.
  • DYS sistemine evrak kayıt numarası tarih ve sayısını mutlaka not ediniz bu MEBBİS modülünde lazım olacak.

DYS Evrak Dilekçe Kayıt

Altta bulunan görselde de belirtildiği üzere dilekçe kayıt edilirken yeni telefon numarası yazılacak varsa yeni mail adresi yada kullanılan eski mail adresi de verilebilir. Yani mutlaka yeni MEBBİS’ e eklenecek telefon numarası dilekçe içesinde ve DYS sistemine girilirken kullanılacak.

Adsiz
MEBBİS Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Değiştirilir? 4

Dilekçe DYS sistemine mutlaka yüklenmelidir.

MEBBİS üzerinden Telefon Numarası Değiştirme İşlemi

DYS sistemine dilekçe kayıt işlemi tamamlandıktan sonra MEBBİS Kurum Yetkilisi tarafından MEBBİS>Kişisel Şifre Modülü>Öğretmen Şifre Tanımlama ne giriş yapılır Altta bulunan görselde görüleceği üzere personel öğretmen ise Öğretmen Şifre Tanımlama diğer personel E.Ö.H.S dışında (memur teknisyen tekniker vs.) diğer personeller de pozisyonuna göre seçilir. Biz Öğretmen üzerinden anlatıma devam edelim.

sifre modulu
MEBBİS Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Değiştirilir? 5

Kişisel şifre işlemleri ve öğretmen şifre tanımlama sekmesine giriş yaptıktan sonra altta bulunan görselde de görüleceği üzere DYS sistemine kayıt tarihi, DYS evrak kayıt numarası eklenerek “DYS Sisteminden Cep Telefonunu Getir” sekmesine tıklanır sistem otomatik olarak DYS dilekçe kaydı oluşturulurken verilen yeni numaranızı getirir numara otomatik geldikten sonra e-posta adresi girilir. Burada yeni bir şifre girilir ve aynı şifre tekrar girilir ve üstte bulunan kaydet seçeneği ile işlem tamamlanır.

mebbis telefon degistirme
MEBBİS Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Değiştirilir? 6

Kayıt işleminde sonra artık telefon numarası değişmiş olur MEBBİS kayıttı telefon numarasınız artık günceldir. Yeni şifreniz ile MEBBİS’ e giriş yapabilirsiniz. MEBBİS şifresi Yönetici tarafından oluşturuldu içib MEBBİS girişinde kullanıcıdan şifresini değiştirmesi ister artık dilediğiniz şifreyi oluşturmak suretiyle işleminiz tamamlanmış olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell