Banka & Finans

Finansbank ATM’den Kartsız Para Çekme / Yatırma

Yakın zamanda kurduğu ortaklıktan sonra QNB Finansbank adını kullanmaya başlayan banka, müşterilerinin ATM’lerden kartsız olarak para çekmesine ve para yatırmasına olanak sağlamaktadır. Bu işlemler sayesinde insanlar, kartlarını unutsalar dahi nakit ihtiyaçlarını giderebilmekte veya istedikleri hesaba para yatırabilmektedir. Bu yazımızda QNB Finansbank ATM’den kartsız para çekme / yatırma hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

QNB Finansbank ATM’den Kartsız Para Çekme

Mobil cihazların kullanılmaya başlamasıyla birlikte bu cihazlar ile ATM’ler üzerinden bir takım işlemler yapılması mümkün hale gelmiştir. Bahse konu işlemlerden birisi de para çekme olup, bu işlemin yapılabilmesi için banka müşterisi olunması ve bankanın mobil uygulamasının kullanılması gerekir. QNB Finansbank ATM’den kartsız para çekme için izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • Mobil uygulamaya girilerek, para çekme bölümüne gelinir.
  • Burada para çekilecek hesap ve çekilecek tutar belirlenir.
  • ATM’de 8 tuşuna basılır ve QR kodun ekrana gelmesi sağlanır.
  • Gelen kod uygulamaya okutulur ve böylece para çekme işlemi tamamlanmış olur.

Karekod ile para çekme işlemi genel olarak bu şekildedir ve son derece güvenlidir. Fakat bu işlem için mobil uygulama kullanmanın zorunlu olduğu unutulmamalıdır.

QNB Finansbank ATM’den Kartsız Para Yatırma

QNB Finansbank, kartsız olarak para yatırma noktasında da müşterilerine önemli bir imkan sunmaktadır. Bu işlem de son derece basit olup, banka müşterisi olmayanlar tarafından dahi yapılabilir. Bahse konu işlem için ATM’den kartsız işlemler bölümüne giriş yapılması ve ilgili adımların takip edilmesi yeterli olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, paranın gönderileceği hesabın doğruluğundan emin olunmasıdır.

Para gönderme işlemi için QNB Finansbank tarafından 5 TL ile 15 TL arasında komisyon talep edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu