Ana Sayfa Bankacılık Kurban Bayramında Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

Kurban Bayramında Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

Bilindiği üzere Kurban bayramı dört gün resmi tatil olarak belirlenmiştir.  10 Ağustos 2019 Pazar günü başlamaktadır.

Tatil günlerini tarihlerine göre sıralarsak,

10 Ağustos 2019 Pazar  sonra resmi tatil

11 Ağustos 2019 Pazartesi Bayramın ikinci günü resmi tatil,

12 Ağustos 2019 Salı Bayramın üçüncü günü resmi tatil,

13 Ağustos 2019 Çarşamba Bayramın dördüncü günü resmi tatil,

14 Ağustos 2019 Perşembe  gününde itibaren tüm bankalar ve resmi kurumlar açık olacaktır.

Tatil günleri bu şekilde olacaktır gelelim konumuza, Bankalar, Kamu Kurum ve Kuruluşları ve diğer tüm özerk kurumlar kapalı olacaktır yani yasal resmi tatil olarak değerlendirilir.

Ancak, Pazartesi yani arife günü öğleden önce idari tatil olması nedeniyle Bankalar kamu veya özel banka ayrımı olmadan öğlene kadar hizmet verecektir yine kamu kurumları da asgari düzeyde hizmet verecek gibi görünse de o gün her hangi bir iş yada işlem tesisi yapmak hiç kolay olmayacaktır. O yüzden arife gününe kesinlikle iş bırakmayınız.

Havale işlemi ise aynı bankanın diğer kendi hesabınız yada başkasına ait hesap olması fark etmez havale yapıldığı an hesaplara yansır.

Birde kredi ve kredi kartı son ödeme tarihlerini kontrol ediniz hatta faturalarda dahil çünkü resmi tatiller planlı tatil olduklarından son ödeme tarihleri kesinlikle resmi tatil günlerine denk gelmez ya tatil sonrasına sarkar yada öncesine alınabilir bu hususu gözden kaçırmayınız.

Yine Finans piyasaları da resmi tatil süresince kapalı olacaktır Borsa İstanbul işlemlere kapalı olacaktır. Döviz piyasası da bankalar ile birlikte pazartesi öğleden sonra kapanacaktır. Banka döviz hesapları ile Dolar gibi yabancı para birimleri ile işlem al-sat yapıyorsanız pozisyonunuzu iyi belirleyin tatil günleri al sat yapmanız halinde arada bulunan kur makası sizi ciddi zararlara sokabilir.

Son olarak Noter de kapalı olacaktır Hastahane poliklinik hizmetleri (Acil Servisler hariç) okullar ve aklınıza gelecek tüm kurumlar hafta boyunca kapalı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz