Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası tarafından verilen hizmetlerin büyük bir bölümü, internet üzerinden de yapılabilir. Bundan dolayı insanların önemli bir kısmı internet şubesini kullanır. Fakat burayı kullanabilmek için Ziraat Bankası internet şubesi şifresine ihtiyaç vardır. Bu yazımızda Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Ziraat Bankası’nın internet şubesini kullanmak, size çok önemli avantajlar sağlar. EFT, havale, fatura ödeme ve benzer pek çok işlemi, oturduğunuz yerden, birkaç tuşa basarak yapabilirsiniz. Böylece şubeye gitme ya da şubede sıra bekleme gibi zaman kaybedici olaylardan kurtulmuş olursunuz. Bu kolaylıkları yaşamak için ise mutlaka internet şifresine sahip olmanız gerekir. Ziraat Bankası internet şubesi şifresi almak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

 • Ziraat Bankası web sitesine girin.
 • Sağ üst köşede bulunan internet şubesine giriş yapın.
 • Şifre alma talebi oluşturma butonuna basın.
 • Karşınıza gelen ekrana önce T.C. kimlik numaranızı, daha sonrada başında sıfır olmadan cep telefonu numaranızı girin.
 • Bu aşamadan sonra gerekli yönlendirmeleri izleyerek şifrenizi alabilirsiniz.

Yukarıdaki adımlar, kısa sürede işlemi başarı ile yapmanızı sağlayacaktır. Fakat bu işleme başlamadan önce nüfus cüzdanınızı ve telefonunuzu yanınızda bulundurun. Çünkü banka tarafından aranabilir ve güvenlik için birkaç soruyu cevaplamanız gerekebilir. Ayrıca sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaranıza onay mesajı geleceğini de unutmayın.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifremi Unuttum

Ziraat Bankası internet şubesi müşterisi olmanıza rağmen, şifrenizi unutabilirsiniz. Böyle durumlarda sisteme giriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Ziraat Bankası böyle durumlar için de çözüm yolları sunar. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir:

 • Yukarıdaki anlatımda olduğu gibi öncelikle internet şubesi giriş bölüme geçiş yapın.
 • Açılan sayfanın altında bulunan “Şifremi Unuttum” bölümündeki butona basın.
 • Karşınıza 4 aşamalı bir işlem gelecektir.
 • İlk aşamadan T.C. kimlik numaranız ve telefonunuzu girmeniz gerekiyor.
 • Diğer aşamalar ise güvenlik bilgileri, doğrulama şifresi ve şifre oluşturma şeklindedir.
 • Sistem tarafından yapılan yönlendirmeleri takip ettiğinizde, kısa sürede yeni şifrenizi almış olacaksınız.

Yukarıda bahsedilen işlemlerin tamamı internet üzerinden yapılır. Fakat internetle uğraşmak istemezseniz, 444 00 00 numaralı hattı arayarak yardım isteyebilirsiniz. Böylece müşteri hizmetleri tarafından size yeni bir şifre oluşturmanız için gerekli yardım yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.