Halkbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Ülkemizde gayrimenkule olan talep hiçbir zaman değişmemiştir. İnsanlar ihtiyaçlarının ötesinde de yatırım amacı ile gayrimenkul alabiliyorlar. Ancak elbette piyasanın çalkantılı olması taşınmaz rakamlarını da etkiliyor. Özellikle en sık rağbet gören ev, arsa, bina ve dükkân gibi taşınmazların rakamları birkaç gün içerisinde dahi değişebiliyor. Bu noktada tüketici ve yatırımcılar bankadan satılık gayrimenkul ilanlarına talep gösteriyor. Çünkü bankalar nakit döngüsünü hızlı sağlayabilmek için, piyasa koşullarının altında bir bedele taşınmazı elden çıkarabiliyor.

İpotek ettiği gayrimenkulleri satışa çıkaran bankalardan biri de Halkbank. Halkbank tüm Türkiye’de ipotek altına altığı arda, bina, ev, işyeri ve dükkânı web sitesinden satışa çıkarıyor. Siteden ihalesi devam edenleri, fiyatı düşenleri, sık ziyaret edilenleri ve son eklenenleri görmek mümkün. Sürekli güncellenen ilanlar arasında, size en uygun olana yine site üzerindeki kutucuktan teklif verebilirsiniz.

İcradan Gayrimenkul Satın Almanın Usulü Nedir?

Halkbank onlarca farklı taşınmazı piyasa şartlarının çok daha altında rakamlara satışa çıkarıyor. İhalesi devam eden taşınmazlara teklif verebilir, eğer teklifiniz banka için uygun ise satın alabilirsiniz. Halkbank satılık gayrimenkuller için şuanda açık artırma yöntemini kullanıyor. Ancak banka gerekli görmesi halinde müzayede, pazarlık ya da kapalı tekliflere de geçebiliyor.

Toplumda icralık olan mallara karşı olan yaklaşım ne yazık ki bu ürünlere olan talebi de zaman zaman düşürebiliyor. Ancak bu taşınmazların bir şekilde alıcı bulabileceği de unutulan bir gerçek. Dolayısıyla duygusal yaklaşımlardan uzaklaşmak ve teklif vermek, ciddi bir yatırımın kapısını aralayabiliyor.

Halkbank’tan İcralık Gayrimenkul Nasıl Alınır?

Halkbank da diğer tüm bankalar ile benzer bir prosedür izlemektedir. Bankalardan satın alınacak taşınmazlar için teminat yatırılması gerektiği unutulmamalıdır. Dolayısıyla Halkbank için de aynı teminat kuralı geçerlidir. İşte adım adım Halkbank’tan icralık gayrimenkul almanın koşulları,

  • En yakın Halkbank şubesine gidilerek taşınmazın teminat bedelini yatırmak,
  • Gayrimenkul satış şartnamesi sözleşmesini imzalamak,
  • Açık artırma usulünde, taşınmaza verilen son bedelin üzerinde bir teklif vermek,
  • Onay gelmesi halinde ödemeyi peşin olarak gerçekleştirin.

Teminat bedelini iade almak mümkün. Ancak bunun için bazı şartlar bulunuyor. Örneğin teklifin diğer tekliflerden düşük kalması, kişinin açık artırıma girmesine izin verilmemesi, teminat bedelinin eksik yatırılması gibi durumlarda banka teminat bedelini müşterisine iade etmektedir.  

Halkbank tarafından satışa çıkarılan gayrimenkulleri takip ederek uygun fiyatlara ev sahibi olabilmek için Halkbank resmi sitesini takip edebilirsiniz. Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracıları da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.