Gmail kaydol, Gmail Eposta Aç

Google tarafından ücretsiz olarak sunulan Gmail hesabı, kullanılması ve yönetilmesi oldukça basittir. Gmail hesabı oluşturduktan sonra Google’nin ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmetlerden aynı Gmail hesabınız ile yararlanabilirsiniz. Türkiye’deki kullanıcıların en çok tercih ettiği mail platformuna bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan ve tabletinizden çok rahat bir şekilde girebilirsiniz. Android işletim sistemi kurulu telefonlarda Gmail’e giriş yapabilmek için uygulamanın yüklü ve aktif olması gerekmektedir.

Artık tüm aldığımız android işletim sistemli telefonlarda Gmail uygulaması kurulu olarak gelmektedir. Uygulamayı güncelleyerek telefonunuzdan Gmail adresinize giriş yapabilirsiniz. Google, tek bir kullanıcı adı ve şifreyle Google+, YouTube, Google Play ve daha pek çok Google ürününe erişmenizi olanak sağlamaktadır. Google Hesabı açtıktan sonra size, ayrıyeten Gmail adresi ve Google+ Profili verilir. Bunlar, Google platformlarında daha zengin ve kişisel bir deneyim yaşamanıza yardımcı olur.

Gmail E-Posta Hesabı Nasıl Açılır?

Google’nin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak ve mail hesabını kullanmak için ilk olarak yapmamız gereken Gmail Kaydol yazısına tıklamak. Açılan sayfada diğer mail adreslerine kayıt olduğumuz gibi burada da bizden kişisel bilgilerimizi girmemiz istenmektedir. Kayıt işlemine başlamak için adımızı soyadımızı yazıyoruz. Sonrasında mail adresimiz için kullanıcı adımızı belirliyoruz. Daha önce kullanılmamış kullanıcı adları yazabilirsiniz. Kullanılmış kullanıcı adı yazdığınızda kırmızı yazı ile “ Bu kullanıcı adı alınmış. Başka bir tane deneyin. ” uyarı verecektir ve altında seçmiş olduğunuz kullanıcı adına benzer olarak kullanabileceğiniz adlar gösterecektir.

Bunlardan birini seçerek ya da yeni bir kullanıcı adı belirleyerek işleme devam edebilirsiniz. Sayfanın devamında şifremizi oluşturmamızı, doğum tarihimizi yazmamızı ve cinsiyetimizi işaretlememiz isteniyor. Şifremizi oluştururken en az 8 karakterli olması istenmektedir. Aksi halde sistem şifrenizi kabul etmeyecektir. Bu işlemler bittikten sonra cep telefon numaramızı yazıyoruz. Cep telefon numarasını yazmanız mecburidir. Aksi halde Google hesabı açamazsınız. Cep telefon numaranızı yazarak şifrenizi unuttuğunuzda sıfırlayabilirsiniz. Sonrasında hesabınız çalındığında ya da şifrenizi unuttuğunuzda şifrenizi yenileyebilmeniz için alternatif bir mail adresi girmeniz istenmektedir. Buraya bir mail adresi yazıyoruz. Devamında hangi ülkede yaşıyorsak o ülkeyi seçiyoruz ve “ Sonraki Adım “ butonuna tıklayarak gmail hesabımızı kurmuş oluyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell